Nigdy nie potrafiłem wyobrazić sobie pogromu. Nie byłem w stanie zrozumieć nieokiełznanej i niczym nieuzasadnionej agresji w stosunku do drugiego człowieka. W sobotę tego doświadczyłem w moim mieście. W Białymstoku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Doświadczyłem przemocy, jak się okazuje w imię tradycji i wartości chrześcijańskich. Doświadczyłem homofobii podsycanej przez cynicznych polityków PiS i biskupa wraz z częścią księży.

Szanowni panowie, to wy macie od soboty twarz oprychów, którzy wyzywali, opluwali, szarpali i bili uczestników Marszu Równości. To wasze słowa zalegitymizowały działania bandytów uganiających się za przebranymi dzieciakami. To wy jesteście nienawiścią tego miasta.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  100% racji. Biskup Wojda powinien zrezygnować z urzędu. Jest niegodny jego sprawowania.
  @miszka003
  Ten człowiek bez Boga i bez honoru. Jeśli kogoś reprezentuje, to tylko diabła.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @miszka003
  Biskup? Oprych Wojda!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Czytajcie "Sodomę" Frederica Martela a zrozumiecie, dlaczego Wojda tak się zachowuje. Hipokryzja!
  już oceniałe(a)ś
  34
  0
  radni wspierający bandytów pis już nawet nie kryje się ze swoimi preferencjami
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Polacy - katolicy !! wstydźcie się swoich purpuratów!! Jeśli macie poczucie przyzwoitości , poczucie ludzkiej godności ,poczucie głoszonej - fałszywie - miłości bliźniego - to bojkotujcie kościoły, tace parafialne , nie porzucając swej wiary! Biskupi traktują was - wiernych - jak stada baranów, sami pozostając wilkami!!
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  Bp.Wojda Polska to nie Afryka tutaj jedynie słusznych wartości nie krzewi się metodami rwandyjskimi których wraz z bp hozerem jesteś specjalistą.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Rodacy noszący nazwiska tożsame z nazwiskami biskupów , wrogów ludzi, odcinajcie się publicznie od tych purpuratów nawiedzonych przez szatanów! Nie sądzę bowiem, aby moi znajomi , noszacy nazwiska - Wojdy, Jędraszewskiego, Deca ,Gądeckiego i wielu innych biskupich oszołomów , czuli się komfortowo, kiedy padają ich nazwiska wypowiadające teksty nienawiści, pogardy wobec ludzi, albo słowa podziękowań dla faszystow, pospolitych bandziorów!! Zdecydowana reakcja sprzeciwu musi być natychmiastowa!!
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Czy my naprawdę zasłużyliśmy na faszystowską mafię? Mafię, która za nic ma prawo i człowieka? Mafię, która wzięła władzę dzięki podsłuchom i bełkocie smoleńskim?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  'Sliedziki' zawsze były trochę dziwne,
  ale żeby aż tak agresywne?
  To polityk judzi i wrząca święcona,
  którą tak szczodrze leje dziś ambona...

  ...
  już oceniałe(a)ś
  6
  0