Jest w Białymstoku i regionie grupa pasjonatów podlaskiej architektury drewnianej, która nie tylko się nią zachwyca, ale stara się też promować, pielęgnować i swoją pasją zarażać innych. Można ich poznać na kolejnym spotkaniu z cyklu "Podlaskie. Let's Go Outside" organizowanym przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną. Najbliższe spotkanie - we wtorek (14 maja) o godz. 17 w Książnicy Podlaskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Maj to idealna pora, by wyjść na zewnątrz i „zasilić się” podlaską naturą, poznając przy tym bogate zasoby kulturalne i wyjątkową architekturę regionu. „Podlaskie. Let’s Go Outside” zachęca mieszkańców Białegostoku i okolic do korzystania z tych unikalnych dóbr, zabierając ich co miesiąc w najciekawsze, często niepoznane jeszcze rejony województwa podlaskiego – mówi Ewa Packiewicz, specjalista ds. promocji i informacji turystycznej Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

– Tym razem w podróż po drewnianym Podlasiu zabiorą nas studenci koła naukowego „Mała Architektura” z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Doroteusz Fionik natomiast przeniesie nas tanecznym krokiem w okolicę przedmieść Bielska Podlaskiego, gdzie mieści się Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, w którym od lat pielęgnowana jest wciąż żywa tradycja regionu – dodaje urzędniczka.

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Spotkaniu towarzyszyć będzie przygotowana przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej wystawa zdjęć prezentujących drewnianą architekturę Podlasia.

Na najmłodszych uczestników wydarzenia czeka zabawa połączona z nauką o dziedzictwie kulturowym Podlasia. Studenci z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej poprowadzą warsztaty pt. „Drewniane chatki dziadka i babki”, które każdemu pozwolą poczuć się małym architektem, tworzącym niezwykłe projekty podlaskich drewnianych chat. Na te warsztaty można zapisywać dzieci w wieku od 6 do 12 lat do dn. 13 maja br., do godz. 15, pod numerem +85 653 77 97. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie z cyklu „Podlaskie. Let’s Go Outside” odbędzie się we wtorek (14 maja) o godz. 17 na VI piętrze Książnicy Podlaskiej (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A). Wstęp wolny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem