Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzień Książki Naukowej i Akademickiej wspólnie z Białostockim Ośrodkiem Kultury organizuje Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku.

Swoje książki w kinie Forum prezentują m.in.: Białoruskie Towarzystwo Historyczne, Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Centrum Dokumentacji Europejskiej, Galeria im. Slendzińskich, Instytut Pamięci Narodowej, Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego, Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, Międzynarodowe Stowarzyszenie Białostoczan, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Muzeum Pamięci Sybiru, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Muzeum Wojska w Białymstoku, Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Białystok, RO PTTK w Białymstoku, Stowarzyszenie Jamiński Zespół Indeksacyjny, Urząd Statystyczny w Białymstoku, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku.

Dzień Książki Naukowej i AkademickiejDzień Książki Naukowej i Akademickiej Materiały organizatorów

Targom książki regionalnej będą towarzyszyć promocje wydawnictw związanych z regionem (spotkania odbywają się w kawiarni Fama – wejście z boku budynku):

* godz. 15 – promocja najnowszego wydania „Kanonu krajoznawczego województwa podlaskiego”, przygotowanego i wydanego przez RO PTTK w Białymstoku,

* godz. 17 – „Podlaskie kulinaria” – spotkanie z Andrzejem Fiedorukiem, autorem publikacji o historycznej i współczesnej kuchni regionalnej („Smaki Białegostoku”, „Historia podlaskich smaków”, „W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach”).

Zaplanowano też kiermasz dubletów i książek wycofanych z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, na którym będzie można kupić interesujące tytuły w atrakcyjnych cenach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.