Biebrzański Park Narodowy w weekend (30-31 marca) zaprasza do udziału w 69. Wszechnicy Biebrzańskiej. Tym razem organizowana jest pod hasłem: "Nasz sąsiad wilk". W programie: wykłady, wycieczki, ognisko.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Podczas pierwszego dnia Wszechnicy uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów znakomitych naukowców i przyrodników. Drugi dzień to tradycyjnie dzień terenowy. Zapraszamy też wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w wycieczce na trasie Barwik – Budy. Na zakończenie proponujemy wspólne ognisko – zachęca Beata Głębocka z Działu Edukacji BbPN.

Wszechnicę zainauguruje w sobotę (30 marca) o godz. 9 dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego Andrzej Grygoruk. Tuż potem zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody w konkursie fotograficznym „Biebrzańskie Ssaki”. O około godz. 9. 20 wygłoszony zostanie referat Katarzyny Bojarskiej z Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk: „Z wilczej perspektywy: las, jelenie i ludzie”.

ADAM WAJRAK

Około godz. 10. 30 o „bezpośredniej i pośredniej roli wilka w ekosystemie” opowie Krzysztof Schmidt z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży, a potem o prywatnym życiu wilków opowiadać będzie Sabina Nowak ze Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”. Na godzinę 12.40 przewidziano wystąpienie „Genetycy na tropie wilków” Roberta Mysłajka ze Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, Instytutu Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, a o godz. 13.30 o Muzeum Wilka „Wilcze Wrota” mówić będzie Anna Mydlińska. Gawędy o wilkach i innych zwierzętach opowiedzieć ma Marcin Kostrzyński, autor wielu telewizyjnych programów o przyrodzie.

W niedzielę (31 marca) piesza wycieczka terenowa na trasie Barwik – Budy, której przewodnikiem będzie Piotr Dombrowski z BbPN, rozpocznie się o godz. 10. Miejsce spotkania przed wyjściem: parking ścieżki edukacyjnej Barwik (900 metrów od „Carskiej Drogi"). Na zakończenie przewidziano ognisko na terenie remizy śródleśnej Barwik (prowiant we własnym zakresie).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem