Białostocka straż miejska, podobnie jak w latach ubiegłych, pomaga bezpłatnie kierowcom mającym kłopot z uruchomieniem auta z powodu niskich temperatur. W styczniu o pomoc strażników poprosiło ponad 250 kierowców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Z powodu niskich temperatur wielu kierowców miewa problemy z rozładowanym akumulatorem. Przydatna okazuje się wówczas znajomość numeru alarmowego 986. W ciągu niespełna trzech ostatnich miesięcy kierowcy wybierali ten numer ponad 360 razy. Funkcjonariusze straży miejskiej przyjeżdżają w takich przypadkach na miejsce z odpowiednim sprzętem i pomagają uruchomić auto – informuje Anna Kowalska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

W styczniu o pomoc strażników poprosiło ponad 257 posiadaczy samochodu. Natomiast tylko w miniony weekend strażnicy pomogli uruchomić ponad 40 aut. W tym tygodniu powinno być lepiej, bo mróz zelżał.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem