Bia這stoczanie utworzyli w niedziel (20 stycznia) w centrum 篡we serce. Ju nie z pro軸, by "dyrygent" Wielkiej Orkiestry 安i徠ecznej Pomocy do niej wr鏂i, ale w podzi瘯owaniu, 瞠 to zrobi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mimo mrozu przybyli licznie – nawet z małymi dziećmi – na plac przed Astorią i miejską choinką. Przy skocznych dźwiękach orkiestrowego hymnu ustawili się, tworząc kształt serca, i pomachali przyniesionymi przez siebie czerwonymi kartkami.

Białostocki sztab WOŚP prosi Owsiaka: "Wróć!"

Happening zapowiadany był przez białostocki sztab WOŚP jako akcja wsparcia dla Jurka Owsiaka i pewnego „nacisku” na niego.

– Jak już wiecie, Jurek zrezygnował z pełnionej funkcji w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale wszyscy uważamy, że każda orkiestra potrzebuje odpowiedniego dyrygenta, a ta największa i najbardziej pomocna lepszego niż on mieć nie będzie – tłumaczyła Magda Łapińska ze sztabu WOŚP Białystok. – W związku z tym, jak wiele miast w Polsce, chcemy walczyć, żeby wrócił na swoje stanowisko – mówiła, zapraszając na niedzielne spotkanie.

W weekend okazja zmieniła się diametralnie i na happening można było przyjść z uśmiechem.

– Jurek Owsiak potwierdził, że wraca do pełnienia funkcji prezesa Fundacji! Jeśli chodzi o spotkanie, to nic nie odwołujemy. Stwórzmy serce, okażmy wsparcie i podziękujmy, że się nie poddał i będzie walczył dalej! – ogłosili organizatorzy.

Happening białostockiego sztabu WOŚP. Podziękowanie za to, że Jurek Owsiak wrócił do Fundacji
Happening białostockiego sztabu WOŚP. Podziękowanie za to, że Jurek Owsiak wrócił do Fundacji  Fot. Joanna Klimowicz

Białostoczanie nie zawiedli i podziękowali Owsiakowi za powrót gorącym serduchem w mroźny dzień.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem