Białostoczanie skrzykują się na Facebooku, aby zapalić światełko pamięci dla prezydenta Pawła Adamowicza w dniu jego pożegnania. W sobotę (19 stycznia) - w chwili rozpoczęcia w Gdańsku uroczystości pogrzebowych - mają zebrać się na Rynku Kościuszki. Transmisję z uroczystości będą też mogli obejrzeć w siedzibie Centrum Aktywności Społecznej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uroczystość pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicza w rozpocznie się Bazylice Mariackiej w Gdańsku w sobotę (19 stycznia) w samo południe.

„Pożegnajmy Pana Prezydenta także w Białymstoku. Spotkajmy się o godz. 12 pod Ratuszem od strony fontanny i razem w milczeniu oddajmy hołd Panu Prezydentowi, zapalając światełko pamięci i tworząc ze zniczy serce ku pamięci Prezydenta Adamowicza” – piszą organizatorzy na Facebooku.

W sobotnich uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza w Gdańsku wezmą udział: prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński oraz sekretarz miasta Krzysztof Karpieszuk.

W sobotę (19 stycznia) o godz. 12 w Białymstoku rozlegnie się dźwięk syren. Transmisję z gdańskich uroczystości pogrzebowych białostoczanie będą mogli wspólnie obejrzeć na specjalnym, dużym ekranie w siedzibie Centrum Aktywności Społecznej (ul. św. Rocha 3).

Przewodniczący Rady Miasta Białystok Łukasz Prokorym zapowiedział, że na najbliższej sesji w lutym wniesie jej obrady wniosek podjęcie uchwały upamiętniającej zamordowanego prezydenta Gdańska, ma zostać też przyjęta uchwała intencyjna, zgodnie z którą zostanie on honorowym obywatelem Białegostoku, niewykluczone też, że jedna z ulic będzie nosiła jego imię. W białostockich szkołach odbywają się zajęcia mające uwrażliwiać uczniów na mowę nienawiści.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem