W czwartek (17 stycznia) przewodniczący Rady Miasta Białystok (większość w niej w obecnej kadencji mają radni Koalicji Obywatelskiej, czyli PO, Nowoczesnej, Forum Mniejszości Podlasia i komitetu Tadeusza Truskolaskiego) wydał oświadczenie, w którym poinformował, że w związku z tragicznymi wydarzeniami dotyczącymi zamordowania prezydenta Pawła Adamowicza, na najbliższej sesji (25 lutego) zwróci się do rady o podjęcie dwóch decyzji.
Pierwsza dotyczyć ma „uchwały upamiętniającej osobę śp. Prezydenta Pawła Adamowicza, podkreślającej wartości, jakie przyświecały jego służbie społeczeństwu i miastu Gdańsk, tj.: otwartość na drugiego człowieka, tolerancja, poszanowanie Konstytucji i reguł demokratycznych, a także zawierającej apel o zaprzestanie szerzenia mowy nienawiści w debacie publicznej”. Druga – uchwały intencyjnej o nadanie Pawłowi Adamowiczowi przez radę miasta honorowego obywatelstwa Białegostoku.
– Myślimy także o nadaniu jednej z białostockich ulic imienia Pawła Adamowicza – dodał w rozmowie z „Wyborczą” przewodniczący Prokorym.
W sobotnich uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza wezmą udział: prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński oraz sekretarz miasta Krzysztof Karpieszuk. W sobotę (19 stycznia), o godz. 12 w Białymstoku rozlegnie się dźwięk syren.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze