Część imprez kulturalnych organizowanych w Białymstoku w piątek i sobotę (18-19 stycznia) zostało odwołanych lub przesuniętych. Organizatorzy zdecydowali się na to w związku z ustaleniem konkretnych godzin obowiązywania żałoby narodowej ogłoszonej po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Żałobę narodową ustanowiono od piątku (18 stycznia) od godz. 17 do soboty (19 stycznia) do godz. 19. W związku z tym:

Wernisaże

Uroczyste otwarcie wystawy Krzysztofa Garbaczewskiego „Badania terenowe” w Galerii Arsenał i spotkanie z artystą zostaje przesunięte z piątku (18 stycznia) na niedzielę (20 stycznia) o godz. 18. W związku z przesunięciem nie odbędzie się też oprowadzanie kuratorskie po wystawie, zaplanowane na sobotę (19 stycznia) o godz. 11. Jednocześnie organizatorzy informują, że wystawa będzie czynna do zwiedzania od niedzieli, od godz. 10.

Wernisaż wystawy „bez ram / unframed” w Muzeum Podlaskim zaplanowany na piątek (18 stycznia) na godz. 18 zostaje odwołany. Ale wystawa będzie czynna dla zwiedzających od soboty (19 stycznia) do 14 kwietnia 2019 r.

Choć wernisaż wystawy „Ryszard Apte. Niepokój” zaplanowany na piątek na godz. 18 w Centrum im. Zamenhofa, wypada w godzinach trwania żałoby, Centrum nie zdecydowało się go przesuwać. I słusznie. Przejmująca tematyka wystawy wpisuje się w smutny kontekst śmierci: ekspozycja pokazuje rysunki młodego żydowskiego artysty, który zginął w czasie Holocaustu. Jego prace ze szkolnego zeszytu cudem nie uległy zniszczeniu. – To kilkanaście wizji śmierci i tyleż dowodów życia. Dzięki nim, możemy zobaczyć to, co widział on – codzienność spełniającej się apokalipsy – mówią organizatorzy.

Koncerty

Koncert symfoniczny „Strony świata” w filharmonii, zaplanowany na piątek (18 stycznia) na godz. 19, zostanie przełożony i odbędzie się 21 czerwca 2019 roku o godzinie 19. Bilety i abonamenty zachowują ważność w nowym terminie.

Swoje piątkowe imprezy zdecydował się też odwołać klub Zmiana Klimatu przy ul. Warszawskiej 6. – Podjęliśmy decyzję, że piątkowa impreza z Break DJ Zielak oraz koncert Patrick the Pan nie odbędą się. Tego wieczoru klub będzie zamknięty – poinformowali właściciele klubu Damian Kudzinowski i Jacek Łasiewicki.

Spektakle

O odwołaniu i przesunięciu niektórych spektakli informuje też Teatr Dramatyczny. Spektakl „Leon i Matylda” zaplanowany na piątek, sobotę i niedzielę (18-20 stycznia) zostaje odwołany. Z kolei spektakl „Kogut w rosole”, zaplanowany na sobotę (19 stycznia), zostaje przełożony na niedzielę (20 stycznia) na godz. 20. Bilety zakupione na sobotnie przedstawienie zachowują ważność.

Istnieje też możliwość zwrotu biletów w kasie teatru. Szczegółowych informacji na temat zmian w repertuarze i zwrotu biletów udziela widzom Dział Sprzedaży i Organizacji Widowni: 85 74 99 184/185.

Piątkowy spektakl „Fausta” zdecydował się też odwołać Teatr Wierszalin. Przedstawienie można zobaczyć w sobotę (19 stycznia) o godz. 19.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem