Białystok składa hołd zmarłemu wczoraj prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Miasto, podobnie jak cały kraj, pogrążone jest w żalu po jego tragicznej śmierci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziś (15 stycznia) od godz. 12 do 15 w Pałacyku Gościnnym przy ul. J. Kilińskiego wyłożona została księga kondolencyjna, do której mogą wpisywać się mieszkańcy Białegostoku. W kolejnych dniach, aż do dnia pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza, wpisów do księgi można będzie dokonywać w godz. 8-15.

Odwołana została Studniówka Miejska, która miała odbyć się w najbliższy czwartek na Rynku Kościuszki, a jeszcze przed feriami w białostockich szkołach odbędą się specjalne lekcje dla młodzieży o tym, czym jest mowa nienawiści i do czego prowadzi, jak na nią reagować i jej przeciwdziałać.

Na znak żałoby po śmierci prezydenta Gdańska przy budynkach Urzędu Miejskiego w Białymstoku już wczoraj (14 stycznia) opuszczono flagi do połowy masztu.

Także wczoraj w Białymstoku odbył się milczący wiec poświęcony pamięci Pawła Adamowicza. Spotkanie odbyło się na Rynku Kościuszki, gdzie co roku odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilkaset osób zapaliło znicze, by wysłać „Światełko pamięci” Pawła Adamowicza. W spotkaniu obok mieszkańców wzięli udział samorządowcy, urzędnicy i podlascy parlamentarzyści. Przed zgromadzeniem w białostockiej katedrze odprawiona została msza św. w intencji prezydenta Gdańska.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem