Na znak żałoby po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na budynkach samorządowych Urzędu Miejskiego w Białymstoku opuszczone zostaną flagi do połowy masztu. W Pałacyku Gościnnym od wtorku zostanie wyłożona Księga Kondolencyjna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W poniedziałek (14 stycznia) po godz. 14 lekarze przekazali tragiczną wieść – prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie udało się uratować. Zmarł po ataku 27-letniego nożownika Stefana W. podczas niedzielnego, gdańskiego finału WOŚP.

Zaraz po informacji o śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski napisał na Twitterze:

„To bardzo, bardzo smutny dzień. Pawle, przyjacielu, byłeś bardzo dobrym człowiekiem i Prezydentem. Za swoją służbę zapłaciłeś najwyższą cenę. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju".

Opuszczone flagi

– Na znak żałoby po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza na budynkach samorządowych Urzędu Miejskiego w Białymstoku opuszczone zostaną flagi do połowy masztu. We wtorek (15 stycznia) od godz. 12 w Pałacyku Gościnnym przy ul. Kilińskiego zostanie wyłożona księga kondolencyjna – poinformowała Urszula Mirończuk, rzecznik prasowy prezydenta Białegostoku.

Jak dodała urzędniczka – msza zaplanowana na godz. 17 w Katedrze Białostockiej odbędzie się.

Także marszałek podlaski Artur Kosicki (PiS) zaprasza do wpisywania się do księgi kondolencyjnej, która zostanie wyłożona w budynku dawnej Książnicy Podlaskiej przy ul. Kilińskiego).

Wiec

Informacją wstrząśnięci są także białostoczanie. Już rano, jeszcze przed tragiczną wieścią o śmierci prezydenta, zdecydowali, że w poniedziałek o godz. 18 zbiorą się pod Ratuszem. I zapraszają do udziału w wiecu przeciw nienawiści.

– Podczas jedynego dnia w roku, gdy solidarność i jedność obywatelska zaciera wszystkie granice, gdy mobilizujemy się, aby ratować życie tych najmłodszych i najsłabszych, dokonuje się zamach na życie ludzkie. Przeciwstawiamy się temu zdecydowanie, pokażmy, że jesteśmy razem! – apelują.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem