Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku Politechnika Białostocka po raz kolejny została złotym partnerem białostockiego Sztabu WOŚP. Wśród wolontariuszy zbierających pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych będą rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, pracownicy uczelni, Radia Akadera oraz studenci. Nie zabraknie łazików marsjańskich.

Do tego studenci Politechniki Białostockiej z Lotniczego Koła Naukowego działającego na Wydziale Mechanicznym skonstruowali BAL – Bezzałogowy Aparat Latający, który trafił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Politechnika zaprasza do licytacji

– W ramach działalności Lotniczego Koła Naukowego zazwyczaj budujemy samoloty na konkretne konkursy studenckie, np. Air Cargo Challenge, w którym rywalizują bezzałogowe samoloty udźwigowe. Natomiast BAL to pierwsza tego typu konstrukcja. Jest niepowtarzalny i bardzo duży jak na skalę samolotów zdalnie sterowanych, ma blisko 3,5 metra rozpiętości skrzydeł. Myślę, że jego nowy właściciel, już po zamontowaniu aparatury zdalnego sterowania i odbiornika, będzie miał sporo przyjemności z latania nim – mówi opiekun Lotniczego Koła Naukowego dr hab. inż. Adam Adamowicz.

Politechnika Białostocka WOŚP 2019

Uczelnia zachęca do licytowania samolotu z Politechniki Białostockiej, a także do dołączenia do „politechnicznej drużyny”, która wraz z rektorem prof. Lechem Dzienisem będzie kwestować 13 stycznia na Rynku Kościuszki.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.