Przemyt 1500 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze podlaskiej Izby Administracji Skarbowej z drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy. Nielegalne wyroby tytoniowe o szacunkowej wartości rynkowej ponad 20 tys. zł mundurowi znaleźli w głośniku zamontowanym w bagażniku chryslera kierowanego przez 31-letniego Białorusina.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Kuźnicy wytypowali do szczegółowej kontroli chryslera na białoruskich numerach rejestracyjnych, wewnątrz którego znajdował system nagłaśniający składający się m.in. z dużego głośnika zamontowanego w bagażniku auta – informuje Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Przemyt papierosów w głośniku
Przemyt papierosów w głośniku  Fot. Materiały KAS

Podczas rewizji pojazdu okazało się, że w środku głośnika znajduje się 1500 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Otworzenie skrzyni głośnika możliwe było dopiero po odblokowaniu zabezpieczeń w postaci dwóch elektrozamków i dwóch elektromagnesów.

Przeciwko kierowcy funkcjonariusze wszczęli sprawę karną skarbową, rekwirując przemycane papierosy oraz samochód z nagłośnieniem przystosowanym do przewozu kontrabandy. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i utrata auta.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem