Wolontariusze i wolontariuszki Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku podsumowali miniony rok i zapraszają na swoje kolejne akcje poświęcone zwierzętom.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

2018 rok w liczbach wyglądał tak:

– adoptowanych zostało: 298 psów, odebranych 292, odeszło na zawsze 41, przez cały rok przez schronisko przewinęło się 626 psów;

– obecnie w schronisku przebywa 198 psów;

– to był trzeci rok działania wolontariatu, w którym działa 83 wolontariuszy; w 2018 roku przepracowali oni 22 723 godziny;

– 17 090 – to liczba wspólnych spacerów z psami, co daje w sumie 48 tys. km;

– grupa biegowa przetestowała 51 psów, z którymi przebiegła 2 tys. km;

Niewidomy Jatai podczas świątecznej sesji
Niewidomy Jatai podczas świątecznej sesji  Fot. Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku

– psiaki pomagali też wyprowadzać mieszkańcy podczas: pięciu PSAcerów, w których wzięło udział 538 psów i 553 ludzi; dwóch edycji PSIEbiegów, w których wzięło udział 38 psów, które razem z ludźmi przebiegły 256 kilometrów; specjalnych kameralnych spacery zorganizowanych dla 62 psich seniorów; w sumie 746 psiaków wzięło udział w 16 akcjach. To także: Herbatka na Czterech Łapkach, Podlaskie Śniadanie Mistrzów, „Podaj Łapę schroniskowym psom” w Outlet Center Białystok, projekt „Pieskie Życie", ParkRun i Park Trampolin „Jumper"; a na doroczną Paradę Adopciaków wpadło 39 byłych podopiecznych.

– Nowy rok to nowa energia i nowe wyzwania! – zapowiadają wolontariusze. – Dlatego wiedząc, że każda minuta jest ważna w życiu naszych schroniskowych psiaków, nie próżnujemy. Ruszamy z naszą doroczną, styczniową akcją „Pora na Psiego Seniora”. Chcemy zwrócić uwagę na starsze psy, które czekają w naszym schronisku na adopcje.

Hefajstos na akcji w Outlet Center Białystok
Hefajstos na akcji w Outlet Center Białystok  Fot. Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku

Przez cały miesiąc będą przypominać, że adopcja starszego psa z białostockiego schroniska to tylko 1 zł, a w zamian dostaje się prawdziwego psiego przyjaciela. Utworzyliśmy na FB specjalne wydarzenie poświęcone starszym psom ze schroniska. W albumie „Z Doliny Dolistówki, czyli opowieści o schroniskowych psach”, gdzie zamieszczają historie naszych podopiecznych, będą publikować opowieści seniorów. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, w weekend 19-20 stycznia, odbędą się kameralne psacery z psimi seniorami.

Obecnie w białostockim schronisku przebywa ponad 60 psów powyżej 10. roku życia. Wszystkie są gotowe, by zmienić zimny boks na ciepłe posłanie, zimne kraty na dobre ręce, schroniskowy hałas na domowy spokój – przekonują miłośnicy zwierząt. – W ubiegłym roku około 30 psów powyżej 10. roku życia znalazło nowych opiekunów. To ludzie o wielkich sercach, którzy nie patrzyli w metryczkę, a znaleźli w seniorach przyjaciół i pokochali całym sercem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem