Do połowy stycznia uczniowie w wieku 15-19 lat mogą zgłosić się do programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Ci, którzy przejdą przez cały proces, wezmą udział w obozie naukowym, skorzystają z indywidualnych konsultacji, a na ostatnim etapie dostaną też stypendia naukowe w wysokości 40 tys. zł. Wśród 200 absolwentów programu jak dotąd znalazło się trzech uczniów z Podlaskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

ADAMED SmartUP to program stypendialny skierowany do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia 2019 r.

Rekrutacja jest kilkuetapowa, a rozpoczyna się od innowacyjnej gry. Ci, którzy znajdą się wśród 50 najlepszych graczy, zostaną zaproszeni na letni obóz naukowy. Do tej pory w czterech innowacyjnych obozach udział wzięło trzech uczniów z województwa podlaskiego.

Ci, którzy chcą ubiegać się o stypendium, powinni zarejestrować się na stronie:

gra rekrutacyjna

i spróbować własnych sił w innowacyjnej grze rekrutacyjnej.

Następnie najlepsi gracze zostaną poproszeni o przesłanie aplikacji ze swoimi osiągnięciami, które będą musieli zaprezentować również podczas spotkań z członkami Rady Naukowej programu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem