W poniedziałek (17 grudnia) po mieście da się poruszać samochodem. Główne ulice w Białymstoku są czarne i przejezdne. Gorzej jest na drogach osiedlowych, bo pod warstwą śniegowej brei jest lód.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ciągu ostatniej doby spadło 9 cm śniegu. Na białostockich ulicach służby starają się doprowadzić jezdnie i chodniki do stanu używalności.

Białystok. Sprawdź, kto odpowiada za zimowe sprzątanie miasta

W terenie pracuje obecnie cały zestaw pługoposypywarek – 36 na ulicach głównych, 24 na ulicach osiedlowych, 24 na chodnikach. Jednostki zjeżdżają do bazy jedynie w celu uzupełnienia zapasów soli i paliwa oraz wymiany kierowców biorących udział w akcji.

– W związku z zapowiadanymi opadami śniegu w niedzielę (16 grudnia) o godz. 2 Straż Miejska w Białymstoku ogłosiła akcję czynną na ulicach głównych, a o godz. 4 akcję czynną na ulicach osiedlowych. W następnej dobie akcje przedłużono – informuje Anna Kowalska z białostockiego magistratu.

W poniedziałek (17 grudnia) prognozowane jest zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st. C do 0 st. C. W nocy ma być zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe również słabe opady śniegu, a nad ranem miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna od -6 st. C do -3 st. C.

Białystok. Opady śniegu
Białystok. Opady śniegu  Fot. AG

Czekamy na Wasze relacje: redakcja@bialystok.agora.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem