Dopiero wystartowaliśmy, a już mamy zaskakujący pierwszy dzień akcji charytatywnej Choinka Darczyńców. Dwa złote dzwonki zawiesiły firmy Chorten i Auto Fus. Dwie pierwsze bombki ufundowały firmy Sokołowscy Nieruchomości i Market Białystok. W dziewiątej edycji Choinki Darczyńców wspólnie zbieramy fundusze na koncentratory tlenu dla dzieci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwszy piątek po mikołajkach to coroczne święto w naszej redakcji i Fundacji „Pomóż Im”. W tym roku, po raz pierwszy, wspiera nas Radio Złote Przeboje, patron medialny Choinki Darczyńców. Bohaterami tegorocznej akcji są przede wszystkim wcześniaki, ale też wszystkie dzieci, które pozostają pod opieką Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, które prowadzi Fundacja „Pomóż Im”.

CHOINKA DARCZYŃCÓW 2018
CHOINKA DARCZYŃCÓW 2018  FOT. AG

Pierwsi Darczyńcy

Darczyńcy, którzy od razu odpowiedzieli na nasz apel, są z nami już od kilku lat. Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten wsparła Choinkę Darczyńców kwotą 1000 zł, wieszając na świątecznym drzewku pierwszy złoty dzwonek.

Choinka Darczyńców 2018. Nasz nowy cel - koncentratory tlenu dla dzieci

– Przed świętami Grupa Chorten wspiera bardzo wiele akcji charytatywnych, a Choinka Darczyńców ma dla nas szczególne znaczenie. Jako firma z Podlasia staramy się odpowiadać na potrzeby lokalnej społeczności i organizacji działających na jej rzecz. W ubiegłym roku dołożyliśmy swoją cegiełkę do zakupu łóżek rehabilitacyjnych dla małych podopiecznych domowego hospicjum, a teraz mam nadzieję, że wspólnie z innymi firmami ufundujemy koncentratory tlenu także dla podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Idea działalności Grupy Chorten opiera się o prostą zasadę – „razem można więcej” i podobnie jest w przypadku akcji Gazety Wyborczej, więc gorąco zachęcamy innych darczyńców do ozdabiania drzewka – mówi Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten.

Drugi dzwonek wart 1000 zł to ozdoba od dealera BMW, firmy Auto Fus Group Białystok.

Do puli pierwszego dnia dołączyła też firma Market z Białegostoku z ogromną bombką o wartości 500 zł oraz rodzinna firma z Białegostoku – Sokołowscy Nieruchomości. Dzięki nim mamy pierwszą dużą bombkę o wartości 300 zł.

CHOINKA DARCZYŃCÓW 2018
CHOINKA DARCZYŃCÓW 2018  FOT. AG

Jak dołączyć do Drużyny Choinki?

Do wyboru mamy cztery ozdoby:

średnia bombka – 200 zł

duża bombka – 300 zł

ogromna bombka – 500 zł

dzwonek – 1000 zł

Mamy też specjalną gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia. Gwiazdę będziemy licytować. Za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzymuje swoją gwiazdę.

Wpłatę za wybraną ozdobę trzeba przesłać na konto Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci: Bank Millennium 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536, a w tytule wpisać „CHOINKA DARCZYŃCÓW”.

Kolejny krok to przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) bezpośrednio do fundacji na adres e-mail: ingajanuszko@pomozim.org.pl

Codziennie do godz. 17 (w czwartek do godz. 15), z wyjątkiem weekendów, będziemy aktualizować i zawieszać kolejne ozdoby na Choince Darczyńców, którą następnie umieścimy na stronie internetowej www.bialystok.wyborcza.pl. Choinkę Darczyńców opublikujemy również w papierowym wydaniu „Magazynu Białostockiego” (w piątki 14 i 21 grudnia).

Na naszym portalu wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Uwaga: bombkę, dzwonek lub gwiazdę można w też zamówić, wykupując równocześnie reklamę z życzeniami w wigilijnym wydaniu „Magazynu Białostockiego", które ukażą się w piątek 21 grudnia. Część zysków ze sprzedaży reklam również przekażemy na rzecz Fundacji „Pomóż Im".

Szczegóły pod numerami telefonów: 85 74 78 121 i 85 74 78 111.

Codziennie na naszej stronie internetowej: bialystok.wyborcza.pl oraz w piątkowym papierowym wydaniu „Magazynu Białostockiego” będziemy publikować świąteczną graficzną Choinkę Darczyńców i sukcesywnie wieszać ozdoby z logo kolejnych darczyńców. W pełni ubrane drzewko ukaże się także w wigilijnym wydaniu „Magazynu Białostockiego” – w piątek 21 grudnia. Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem