Federacja Organizacji Pozarz康owych Miasta Bia造stok tu przed Gwiazdk organizuje zbi鏎k upomink闚 na szczeg鏊ny, wa積y spo貫cznie cel. Chce pom鏂 bezdomnym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oto treść tegorocznego apelu:

– Święta to czas szczególny. Dla jednych rodzinny i radosny, dla innych – ponury i zimny. W naszym mieście jest kilka organizacji, które tę ciemność starają się rozjaśnić. Takie, które próbują osobom bezdomnym i potrzebującym dać chociaż namiastkę ciepłego domu. Zima jest szczególnie ciężkim okresem dla osób bezdomnych, które zamarzają nie tylko z powodu braku miłości, ale i z powodu braku podstawowej odzieży. Wszystko co Ci ludzie mają – mają na sobie i często nie mają możliwości otrzymania takich podstawowych produktów jak bielizna – szybciej ktoś podaruje im kurtkę czy spodnie. Dlatego też organizujemy zbiórkę BIELIZNY (męskie slipki, bokserki, podkoszulki, kalesony, skarpety) właśnie dla nich! Dla nas to podstawowa rzecz – dla nich niekiedy luksus – piszą społecznicy w swoim apelu.

I proszą, by nową (nie używaną) bieliznę – najlepiej w typowych rozmiarach przekazywać do kawiarni „W Starym Kinie” w godz. 10-17 w Białymstoku przy ul. św. Rocha 23.

 

Duży kosz na zbieranie takich upominków będzie też udostępniony podczas GALI WOLONTARIATU organizowanej przez Federację Białystok 10 grudnia w godz. 14-19 w Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem