Od kilku dni w centrum Białegostoku wiszą już ozdoby, które tworzą świąteczny klimat. W piątek (30 listopada) na Rynku Kościuszki stanęła choinka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oficjalnie świąteczna iluminacja ma być odpalona w niedzielę (2 grudnia), ale już teraz trwa montaż jej elementów.

Tego dnia w Białymstoku spodziewamy się wizyty św. mikołaja.

Święty Mikołaj - Joulupukki z Rovaniemi - wspólnie z dziećmi i prezydentem miasta zapalili światełka na choince na Rynku Kościuszki
Święty Mikołaj - Joulupukki z Rovaniemi - wspólnie z dziećmi i prezydentem miasta zapalili światełka na choince na Rynku Kościuszki  AGNIESZKA SADOWSKA

Na przyjazd przybysza z Północy białostoczan i Podlasian zapraszają prezydent miasta i konsul honorowy Finlandii. Przed wizytą mikołaja i wspólnym zapaleniu miejskich iluminacji świątecznych na scenie na Rynku Kościuszki czas oczekiwania urozmaicą: zespół Winnica, Michał „Cira” Ciruk, chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej oraz Big-Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku.

Początek koncertów w niedzielę o godzinie 16.30. Wizyta św. mikołaja i włączenie lampek na miejskiej choince o 18.

Białystok. Choinka na Rynku Kościuszki
Białystok. Choinka na Rynku Kościuszki  Fot. AG

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem