Dobra okazja do poznania psów, które czekają w schronisku na adopcję. Poznać je można w nietypowych okolicznościach - bo w białostockich kawiarniach i restauracjach. Już w sobotę (24.11) po raz trzeci wolontariusze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku organizują akcję "Herbatka na czterech łapkach".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Akcja to sposób na pokazanie białostoczanom, że bezdomne psy, które przebywają w schroniskach – to nie brudne, agresywne, nieokrzesane czworonogi, ale psy, które są socjalizowane, zadbane i łaknące kontaktu z człowiekiem. Chcemy przedstawić je potencjalnym nowym właścicielom poza schroniskowymi kratami i schroniskowym boksem – informują wolontariusze ze schroniska. – Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcą poznać czworonożnych podopiecznych schroniska, myślą o adopcji, chcieliby dowiedzieć się więcej o psach i zasadach adopcji, do towarzyszenia nam w sobotę. W sumie w akcji weźmie udział 20 psiaków.

Schroniskowe psy w kawiarni - 'Herbatka na czterech łapkach'
Schroniskowe psy w kawiarni - 'Herbatka na czterech łapkach'  Materiały organizatorów

Ta odsłona „Herbatki” odbędzie się w godz. 13-17 w dziesięciu lokalach w Białymstoku, część z nich to miejsca, które są z wolontariuszami od początku, inne dołączyły na tę akcję.

– Niezmiernie cieszymy się na otwartość lokali gastronomicznych, które tak chętnie goszczą nas w swoich progach – piszą wolontariusze w zaproszeniu.

Lokale, które w tym roku biorą udział w akcji to: Kawiarnia Akcent, Baristacja, Cukiernia Madeline, Gramoffon, Krowarzywa, Miodosytnia, Ratuszowy, Spółdzielnia, Sweet Fit, Tortova by Aga.

„Herbatka” to jedna z ostatnich akcji organizowanych przez wolontariuszy Schroniska w tym roku. Na początku grudnia, dokładnie 2 grudnia, wolontariusze zaproszą białostoczan na tradycyjny już „PSAcer mikołajkowy". Wszystkich zainteresowanych zachęcają do śledzenia schroniskowego fanpage na FB, gdzie będą prowadzone zapisy.

Schroniskowe psy w kawiarni - 'Herbatka na czterech łapkach'
Schroniskowe psy w kawiarni - 'Herbatka na czterech łapkach'  Materiały organizatorów

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem