Paskudna jesienna pogoda nie zniechęciła miłośników czworonogów do poświęcenia im swojego czasu i wspólnej aktywności. Właściciele psów i wolontariusze z białostockiego schroniska biegali razem ze szczęśliwymi zwierzakami w niedzielny (18.11) poranek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

PSIEbiegi wystartowały o godz. 10 ze Schroniska dla Zwierząt przy ul. Dolistowskiej 2. Wzięło w nich udział 30 psów ze schroniska i z organizacji oraz psy właścicielskie wraz ze swoimi opiekunami. Trasa biegu liczyła ponad 6,5 km.

– Chcemy pokazać, że pies może być aktywnym partnerem dla osób prowadzących aktywny tryb życia – mówią organizatorzy akcji, wolontariusze i wolontariuszki Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku. Tę edycję wsparły organizacje współpracujące z białostockim schroniskiem: TOZ Białystok i SOS Husky.

Ideą akcji, która odbyła się po raz trzeci, jest promocja psów do adopcji znajdujących się pod opieką schroniska i organizacji współpracujących ze schroniskiem oraz promocja samego biegania z psami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem