11 listopada polecamy spędzić - a jakże - przy ulicy 11 Listopada. W świąteczną niedzielę zapraszamy na rekreację na łyżwach, w wodzie lub kibicowanie rajdowcom - zaprasza Anna Kopeć z BOSiR-u.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przed nami świąteczny listopadowy, prawdopodobnie wydłużony, weekend.

– W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości warto wybrać się w miejsca związane z tym wydarzeniem. W Białymstoku to np. ulica 11 Listopada. Tu pod numerem 28 znajduje się Lodowisko, które w tym dniu będzie czynne zgodnie ze standardowym niedzielnym harmonogramem – dodaje Anna Kopeć.

W godz. 9.00-11.00 hokeiści Husarii Białystok poprowadzą naukę jazdy na łyżwach. Na taflę będzie można wejść w godz. 11.00-12.30, 13.00-14.30, 15.00-16.30, 17.00-18.30, 19.00-20.30.

Półkolonie BOSiR
Półkolonie BOSiR  Fot. BOSiR

W świąteczną niedzielę można też zaplanować wyjście na basen. Pływalnia Rodzinna przy Stromej będzie pracowała zgodnie ze standardowym niedzielnym grafikiem. Pływalnia Sportowa przy Włókienniczej czynna będzie po południu. Tu na pływanie rekreacyjne i do Strefy Relaksu zapraszamy w godz. 14-21.30. Pływalnia Kameralna przy Mazowieckiej będzie nieczynna.

Na Torze Wschodzący Białystok odbędzie się VI runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku, które organizuje Automobilklub Podlaski. Szczegóły znajdują się TU

Dobrym miejscem na świąteczny spacer w jesiennej aurze są Dojlidy. Tu można korzystać z placów zabaw, siłowni zewnętrznej, spacerować wokół dojlidzkich grobli. W Święto Niepodległości Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” będzie oczywiście otwarty, wstęp jest bezpłatny.

– Następnego dnia, w poniedziałek 12 listopada, obiekty BOSiR będą czynne zgodnie z harmonogramami. Można je sprawdzić na stronie www.miejskoaktywni.pl. Wybierając w zakładce konkretny obiekt, po lewej stronie wyświetli się harmonogram na cały miesiąc – zauważa Anna Kopeć.

Dojlidy. Trening uczestników biegu Hero Run
Dojlidy. Trening uczestników biegu Hero Run  MARCIN ONUFRYJUK

W związku z przewidywanym odwołaniem zajęć przez grupy szkolne, w tym dniu będzie zapewne więcej dostępnych torów na pływalniach oraz więcej wejść ogólnodostępnych na lodowisku. Ślizgawka będzie czynna w godz. 12.30-14.30, 15.00-16.30, 17.00-18.30, 19.00-21.00.

W ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski na obiektach BOSiR odbędą się jeszcze dwa wydarzenia.

– W środę 7 listopada na Pływalni Rodzinnej organizujemy Rodzinne Sztafety Pływackie. W sobotę 10 listopada na Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się „XVIII Bieg Niepodległości”, organizowany przez białostocki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – dodaje Kopeć.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem