Augustowscy policjanci zabezpieczyli 4 kilogramy narkotyku. Mundurowi zatrzymali do sprawy dwóch podejrzanych. 24- i 37-latek już usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Starszy z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na osiedlu Śródmieście w Augustowie policjanci zatrzymali 24-latka, który niósł w ręce foliową torbę z suszem roślinnym. Mundurowi w jego samochodzie oraz mieszkaniu zabezpieczyli łącznie 160 gramów suszu roślinnego i wagę miligramową – informują funkcjonariusze z biura prasowego komendy wojewódzkiej.

Augustów. Policja przejęła narkotyki
Augustów. Policja przejęła narkotyki  Fot. KWP Białystok

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Pracujący nad sprawą kryminalni podejrzewali, że zabezpieczone narkotyki mogły dotrzeć na teren Augustowa z powiatu ełckiego. W wyniku śledztwa udało się ustalić dokładną lokalizację ich pochodzenia.

– Policjanci wkroczyli na teren posesji jednej z miejscowości powiatu ełckiego, gdzie znaleźli 3,8 kg suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to również marihuana. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca posesji – dodają mundurowi.

Policjanci zabezpieczyli również specjalnie przygotowaną szafę do uprawy roślin oraz urządzenia służące do rozdrabniania roślin konopi. Mieszkaniec powiatu ełckiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Augustów. Policja przejęła narkotyki
Augustów. Policja przejęła narkotyki  Fot. KWP Białystok

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem