Chciałbyś kreować nowe światy w teatrze lalek, projektować je i scenografie, zdobyć nowy zawód? Technologia teatru lalek to jedyne tego typu studia w Polsce. Na białostockiej Akademii Teatralnej trwa nabór uzupełniający. Ale trzeba się spieszyć. Rejestracja w systemie IRK trwa tylko do 10 października. Egzamin odbędzie się w dniach 12-13 października
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– To jedyne tego typu studia w Polsce, łączące sztukę z technologią, artystyczną kreację z praktycznymi umiejętnościami dotyczącymi m.in. konstrukcji różnych typów lalek, pracy z formą, budowania przestrzeni, tworzenia scenografii i projektowania kostiumów – informuje Anna Danilewicz z Akademii Teatralnej. – To studia praktyczne, pierwszego stopnia, przygotowujące przyszłych konstruktorów lalek, kostiumologów, scenografów specjalizujących się w teatrze lalek. Po raz pierwszy w naszym kraju takie studia powstały przy szkole teatralnej, nie zaś ASP.

Osoby zainteresowane zobowiązane są do przygotowania „teczki”, czyli wyboru prac charakteryzujących ich umiejętności. Od przeglądu tych prac rozpocznie się egzamin (w dniach 12-13 października). W drugim etapie, konkursowym, weryfikowane będą predyspozycje do wykonywania zawodu technologa teatru lalek, czyli m.in. gotowość do tworzenia i rozbudowywania obrazów i narracji, umiejętność wyobrażania sobie obiektów w przestrzeni trójwymiarowej i w czasie, wrażliwość na słowo i muzykę, na kształty i kolory, umiejętność nawiązywania kontaktu, gotowość stawiania sobie i rozwiązywania problemów intelektualnych oraz artystycznych.

Trzeci etap to egzamin teoretyczny, potwierdzający wiedzę o sztuce, teatrze oraz orientację w bieżącym życiu kulturalnym.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem