Wraz z kolegami z zespołu buduje łaziki marsjańskie i startuje z powodzeniem w międzynarodowych zawodach. A teraz uzyskała kolejne wyróżnienie - stypendium programu "Nowe Technologie dla Dziewczyn". Aneta Łukowska znalazła się wśród 25 młodych kobiet - maturzystek i studentek kierunków technologicznych wybranych ze szkół i uczelni w całej Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– „Nowe technologie dla dziewczyn” to program Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz firmy Intel, światowego lidera w dziedzinie komputerowych innowacji. Organizatorzy chcą zainteresować dziewczęta branżą technologiczną i pomóc im w wyborze związanej z nią ścieżki zawodowej. Stypendystki programu otrzymują wsparcie w nauce, w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej oraz pomoc finansową. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki, doświadczonych pracowników firmy Intel – informuje Dorota Sawicka, rzeczniczka Politechniki Białostockiej.

Aneta Łukowska
Aneta Łukowska  Materiały Politechniki Białostockiej

Aneta Łukowska jest studentką Wydziału Mechanicznego.

Za swoją dyplomową pracę inżynierską otrzymała wyróżnienie w konkursie Młodzi Innowacyjni 2018, jest stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od kilku miesięcy jest też koordynatorem Argo Team. To zespół studentów, który buduje kolejny analog łazika marsjańskiego.

Argo Team
Argo Team  Materiały Politechniki Białostockiej

– Kieruję pracą kilkunastu osób, dlatego chciałabym również poszerzyć swoje umiejętności zarządzania zespołem czy public speaking. Wierzę, że również w tym zakresie rady mojego mentora będą cenne i będą mogła je wykorzystać – mówi Aneta Łukowska. – Czuję się bardzo wyróżniona, ponieważ do programu stypendialnego „Nowe Technologie Dla Dziewczyn” zgłosiła się ogromna liczba zdolnych dziewczyn z całej Polski. W tym roku na jedno miejsce przypadło aż 30 kandydatek.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem