Powstaną nowe pracownie, istniejące zostaną doposażone, w planie jest też budowa centrum mechatroniki. Trzy szkoły zawodowe z naszego regionu otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na poprawę warunków kształcenia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O przyznaniu dotacji zdecydował Zarząd Województwa Podlaskiego.

I tak:

– Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie otrzyma nowy sprzęt i narzędzia do praktycznej nauki zawodu. Wyposażonych zostanie aż 11 pracowni, m.in. produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, obsługi technicznej i naprawy pojazdów czy agrotroniki. Koszt projektu to 4,1 mln zł, dotacja wyniesie 3,5 mln zł – informuje Emilia Malinowska z Referatu Polityki Informacyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Z kolei Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach wyposaży za prawie 4 mln zł (dofinansowanie 3,4 mln zł) pracownie i laboratoria na kierunkach: produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz transport. W ramach projektu powstanie Aplikacyjne Centrum Mechatroniki, laboratorium mikroskopowe, pracownia komputerowa oraz laboratoria chemii, przetwórstwa rolno-spożywczego i transportu.

Natomiast przy Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach zostanie wybudowany nowy budynek warsztatowy, w którym znajdzie się 11 pracowni.

– Skorzysta z nich 88 uczniów, kształcących się w pięciu zawodach już istniejących w tej szkole, czyli: technik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik technologii drewna, stolarz oraz w trzech nowych – kierowca mechanik, blacharz samochodowy, mechanik, operator maszyn do produkcji drzewnej – wylicza urzędniczka.

Wartość inwestycji ma wynieść 7,9 mln zł, dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego pokryje 6,3 mln zł z tej kwoty.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem