Wolontariusze i wolontariuszki Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku oraz białostocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zapraszają na kolejną akcję. W sobotę (6.10) w całej Polsce odbędzie się akcja "Zerwijmy łańcuchy". Swoją odsłonę już po raz kolejny będzie miała też w Białymstoku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wolontariuszki i wolontariusze jak co roku zachęcają do wzięcia udziału w happeningu. Będzie on polegał na symbolicznym przywiązaniu się do budy, by poczuć ciężar psiego łańcucha na własnej szyi.

– Protestujemy, gdyż trzymanie psów na łańcuchach jest nadal częstym zjawiskiem, a jest to: niezgodne z prawem, niehumanitarne i niebezpieczne dla ludzi – mówią organizatorzy.

Zapraszają w sobotę o godz. 12 przed pomnik Psa Kawelina w Parku Planty w Białymstoku.

Akcja 'Zerwijmy łańcuchy'
Akcja 'Zerwijmy łańcuchy'  Fot. Materiały prasowe

Z tego miejsca też o godz. 13 wyruszy 3. Parada Adopciaków z białostockiego schroniska, która przejdzie przez park i zakończy się przed Teatrem Dramatycznym. Organizatorzy zapraszają wszystkich byłych podopiecznych schroniska ze swoimi nowymi opiekunami.

– Parada jest to swojego rodzaju spotkanie towarzyskie naszych byłych podopiecznych oraz ich nowych rodzin z pracownikami i wolontariuszami ze schroniska. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak wyglądają po kilku tygodniach, miesiącach i latach od momentu adopcji. To okazja do rozmów, spotkań, często wzruszeń. To też okazja do promocji schroniskowych psów – że one nie są gorsze, że potrzebują miłości i ciepła, a dając im dom, zyskujemy nowego przyjaciela – mówi Anna Jaroszewicz, kierowniczka Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem