Znamy wyniki Konkursu Fotograficznego "Cz這wiek obok mnie". Grand Prix zdoby Pawe Kosicki z Poznania za cykl fotografii "Odmienno嗆".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotę (29 września) o godzinie 17 otwarcie wystawy pokonkursowej w foyer kina Forum.

Konkurs został zainicjowany w 2000 roku i organizowany jest co dwa lata przez Białostocki Ośrodek Kultury. Uczestnicy konkursu, zobligowani tytułem, dotykają zazwyczaj tematów najbliższych sobie i przez fotografię zwracają uwagę na fundamentalne warstwy istoty ludzkiej.

Konkurs fotograficzny 'Człowiek obok mnie'. II Nagroda - Piotr Babulewicz - cykl '(Nie)zwykle'
Konkurs fotograficzny 'Człowiek obok mnie'. II Nagroda - Piotr Babulewicz - cykl '(Nie)zwykle'  Fot. Piotr Babulewicz

W tegorocznej edycji, oprócz wspomnianego zdobywcy Grand Prix, jury przyznało II nagrodę dla Piotra Babulewicza z Białegostoku za cykl „(Nie)zwykle”, laureatem III nagrody został Tomasz Okoniewski z Korczyna za zdjęcie „Chwila na jednego”. Wyróżnienie specjalne otrzymał Tadeusz Koniarz z Tarnowa za zdjęcie z dyptyku „Spotkanie z Bogiem”.

Konkurs fotograficzny 'Człowiek obok mnie'. III Nagroda - Tomasz Okoniewski (Korczyna) - zdjęcie 'Chwila na jednego'
Konkurs fotograficzny 'Człowiek obok mnie'. III Nagroda - Tomasz Okoniewski (Korczyna) - zdjęcie 'Chwila na jednego'  Fot. Tomasz Okoniewski

Podczas wernisażu będzie można porozmawiać z twórcami fotografii oraz jurorami konkursu, a także obejrzeć zdjęcia 11 innych autorów zakwalifikowanych do wystawy. Będą to prace: Mirosława Kilijanczyka, Anny Jakubowskiej, Franciszka Kluczyńskiego, Katarzyny Manikało-Obidzińskiej, Krzysztofa Zająca, Tomasza Szczyrby, Edyty Świerczek, Matyldy Burszty, Michała Krawca, Małgorzaty Piechatzek i Piotra Grochali.

Konkurs fotograficzny 'Człowiek obok mnie'. Wyróżnienie specjalne - Tadeusz Koniarz - zdjęcie z dyptyku 'Spotkanie z Bogiem'
Konkurs fotograficzny 'Człowiek obok mnie'. Wyróżnienie specjalne - Tadeusz Koniarz - zdjęcie z dyptyku 'Spotkanie z Bogiem'  Fot. Tadeusz Koniarz

Wernisaż w sobotę, foyer kina Forum, godzina 17, wstęp wolny.

Wystawę można oglądać do 21 października w godzinach 14-20.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem