Podlascy policjanci zlikwidowali plantację konopi. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 69 dwumetrowych krzaków konopi i ponad 4,2 kilograma suszu tej rośliny. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 200 tysięcy złotych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wspólnie z dzielnicowym z Posterunku Policji w Gródku, zabezpieczyli 69 dwumetrowych krzaków konopi innych niż włókniste. Rosły one na terenie jednej z posesji, w gminie Gródek – relacjonują funkcjonariusze z biura prasowego komendy wojewódzkiej.

W trakcie przeszukania posesji przy ścianie jednego z budynków gospodarczych znaleziono też pudełko z zawartością ściętego suszu o łącznej wadze prawie 4 kilogramów.

Policja przejęła narkotyki
Policja przejęła narkotyki  Fot. KWP Białystok

– Z kolei w trakcie dalszych czynności, tym razem przeprowadzonych w pomieszczeniach mieszkalnych, mundurowi ujawnili prawie 300 gramów ściętych, wysuszonych szczytów konopi innych niż włókniste – dodają policjanci.

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że wszystkie zabezpieczone rośliny to marihuana. Ich czarnorynkowa wartość to około 200 tysięcy złotych

W związku z tym procederem policjanci zatrzymali podejrzanego o uprawę i posiadanie narkotyków. Okazał się nim 48-letni właściciel posesji. Mężczyzna w czwartek (13 września) usłyszał zarzuty.

Policja przejęła narkotyki
Policja przejęła narkotyki  Fot. KWP Białystok

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem