Muzeum Pamięci Sybiru zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Wschodniej Akademii Filmowej. Pokaz serii "Życie na czerwono" odbędzie się w czwartek (30.08) o godz. 16 w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Archidiecezji Białostockiej (ul. Kościelna 1A, Białystok). Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem Michałem Bukojemskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Aresztowania, zesłania, status osoby podejrzanej – to tylko nieliczne z doświadczeń kobiet, którym przyszło dzielić los osób mieszkających w państwie totalitarnym. To one są bohaterkami „Życia na czerwono” – cyklu dokumentalnego z 1996 roku, przedstawiającego żyjących w Moskwie Polaków – ofiary sowieckich represji. Prezentowane filmy to niezwykle poruszające świadectwa ich życia.

Wschodnia Akademia Filmowa to cykl spotkań adresowanych do zwolenników edukacji poprzez kino. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, kiedy to obraz staje się prowokacją do rozmowy i wymiany myśli na temat prezentowanego dzieła i poruszanej przez reżysera tematyki. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na czwartkowe spotkanie – wstęp wolny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem