Polscy jazzmani i amerykański pianista wystąpią w niedzielę (26.08) o godz. 18 w Parku Planty przy fontannie. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Famy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Goście cyklu organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury – to Stanley Breckenridge & His Boys. Amerykański muzyk wystąpi z delegacją krakowskiego jazz bandu – Jazz Band Ball Orchestra.

Uchodzący za najstarszy tradycyjny polski zespół jazzowy powstał w 1962 roku z inicjatywy Jana Kudyka i grupy studentów Krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej. Z pianistą i wokalistą Stanleyem Breckenridgem pracują już od pięciu lat. Amerykanin jest doktorem muzykologii i wykładowcą akademickim w USA i Polsce. Wydał dziewięć płyt.

Jazz Band Ball Orchestra reprezentować będą: Teofil Lisiecki – kontrabas i Wiesław Jamioł – perkusja. Początek koncertu – godz. 18. Wstęp wolny. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Famy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem