Co jest do wygrania? Błotna Tarcza Podlasia, ufundowana przez Wójta Gminy Korycin. Mecze rozegrają się na błotnistych boiskach nad Zalewem w Korycinie od godz. 9.00.
– W błotnych szrankach staną drużyny, których członkowie mają na swoim koncie: Mistrzostwo Świata, złote, srebrne i brązowe medale Mistrzostw i Pucharu Polski, Pucharu Podlasia oraz medale rozgrywek Błotnej Ligi Mistrzów / Swampions Soccer League – wymienia Maciej Rant, organizator, błotniak i propagator piłki błotnej na Podlasiu.
Planowo zagra osiem zespołów męskich w dwóch grupach. W grupie zostaną rozegrane mecze w systemie każda drużyna z każdą. Do półfinału z grupy wychodzą po dwie najlepsze drużyny i tu zostaną rozegrane dwa mecze. Na kilka dni przed turniejem organizator ma zapisanych 5 męskich drużyn z Podlasia i 3 z innych regionów – by turniej był otwarty, ściągał turystów spoza regionu i promował piłkę błotną.
Dotychczas do kobiecego Pucharu Podlasia zgłosiły się dwie żeńskie drużyny, które rozegrają ze sobą jeden mecz. Zawodniczki mogą jeszcze zgłosić chęć gry w grupujących się żeńskich zespołach. Jeśli znajdą się kolejne dwie drużyny – wtedy rozegrają finał w kategorii kobiecej.
Maksymalnie w drużynie może zagrać 12 osób, minimalnie 6. Opłata: 120 zł + 100 zł kaucja (zwracana przelewem po rozegraniu meczów grupowych). Każda drużyna otrzyma zgrzewkę wody oraz kupony na posiłek dla każdego zawodnika drużyny.
Są tak proste jak w grze na murawie, poza dwoma wyjątkami: kto straci but, opuszcza boisko, gracze bez poczucia humoru nie mogą uczestniczyć w błotnych rozgrywkach. W czasie gry na boisku może przebywać bramkarz i 5 graczy. Nie ma ograniczeń co do ilości zmian zawodników, są przeprowadzane w „systemie hokejowym”. Strój dowolny, ale koszulki drużynowe są w tym samym kolorze. Mecz to dwie połowy – każda trwa około 12 minut, z 5-minutową przerwą. Rzut autowy, rzut wolny i rzut karny są wykonywane z ręki.
– W tym roku chcemy zagrać mecz pokazowy w mieszanych zespołach tuż przed finałem drużyn męskich – zapowiada Rant.
I Puchar Podlasia w Piłce Błotnej rozegrano w 2014 roku w Surażu. – To druga edycja. Planujemy aby impreza wróciła na stałe – mówią organizatorzy tegorocznego turnieju. Są nimi Gmina Korycin i Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI.
Zgłoszenia i szczegółowe informacje: swampionsleague@gmail.com
Rozgrywki piłki błotnej odbędą się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kulturowego w Korycinie w weekend 25-26.08.
W sobotę o 15.00 po raz pierwszy ruszy zabytkowy wiatrak przeniesiony do Parku Kulturowego Korycin – Milewszczyzna. Będą prezentacja produkcji sera korycińskiego i konkurs ręcznego dojenia krów. W niedzielę (26.06.) występy zespołów muzycznych, m.in. Prymaki czy Kurpie Zielone oraz artystycznych z Podlasia i Litwy, pokazy i loty na paralotniach z dwukrotnym mistrzem świata Tomaszem Kudaszewiczem, przejażdżki ciuchcią i bitwa na kolorowe pyłki.
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze