W I Liceum Ogólnokształcącym została zamontowana wewnętrzna platforma przyschodowa dla osób na wózkach. Za mniej więcej trzy tygodnie taka sama pojawi się w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych. Miasto sukcesywnie dostosowuje białostockie placówki oświatowe do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Likwidacja barier architektonicznych w dwóch białostockich szkołach – przy ul. Brukowej i gen. Bema – polega na montażu zasilanych elektrycznie platform przyschodowych. Ponadto od strony wejścia do budynku i od strony parkingu przy Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych zostaną zbudowane pochylnie z kostki brukowej ułatwiające przejazd osobom na wózkach. Inwestycje w obu placówkach kosztują ponad 195 tys. zł – informuje Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Montaż platform przyschodowych to niejedyne inwestycje związane z dostosowaniem szkół do potrzeb niepełnosprawnych uczniów. Na przykład w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11, Zespole Szkół nr 16 i Szkole Podstawowej nr 42 uczniowie mają do dyspozycji specjalne windy. Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 oraz w szkołach podstawowych nr 2, 19 i 34 już od 2016 r. działają elektryczne platformy przyschodowe.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem