500 kajaków to symboliczna nazwa imprezy i tyle właśnie kajaków może ruszyć z Drohiczyna w dniach 4-5 sierpnia do miejscowości Granne. Organizatorzy zapewniają miejsce w kajaku, część posiłków, ubezpieczenie i transport. Ale można też płynąć własnym kajakiem
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– 500 kajaków to rekreacyjna impreza na jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce. Pierwszy spływ odbył się w 2013 roku w związku z obchodami 500-lecia województwa podlaskiego, uczestniczyło w nim 232 załogi kajakowe. W 2017 roku w spływie uczestniczyło 670 osób – 362 załogi kajakowe! Czy jesteśmy w stanie pobić ten rekord? Przekonamy się 4 sierpnia 2018 roku – zapraszają organizatorzy. – Spływ kajakowy rzeką Bug to niesamowite przeżycia i przepiękne widoki. Rozpocznie się w Drohiczynie – pierwszej historycznej stolicy Podlasia, a zakończy się w miejscowości Granne – gdzie w Nadbużańskim Centrum Turystycznym, przy ognisku i muzyce granej na żywo będziesz mógł zasmakować przysmaków lokalnej kuchni.

Spływ ma wariant jednodniowy i dwudniowy. Pierwszego dnia uczestnicy startują z Plaży Miejskiej w Drohiczynie i muszą przepłynąć 29 kilometrów w kajakach do Grannego, gdzie zorganizowana zostanie biesiada z lokalnymi kulinariami i muzyką na żywo. Chętni, którzy będą chcieli skorzystać z wariantu dwudniowego, drugiego dnia popłyną jeszcze do miejscowości Nur.

Więcej informacji o wydarzeniu na 500 kajaków

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem