Nowy festiwal na mapie Białegostoku! W letni weekend, 13-14 lipca, na dziedzińcu Pałacu Branickich zabrzmi nowoczesny pop, electro i rock z alternatywnym sznytem. Gwiazdą Białystok New Pop Festival będzie Kayah, zaśpiewają też m.in. tacy artyści jak Monika Brodka, Natalia Nykiel i The Dumplings.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

A to dopiero początek – artystów będzie znacznie więcej i to z najwyższej półki. Kolejne ogłoszenie gości – 25 maja i 1 czerwca. Festiwal organizuje Agora/Co Jest Grane 24. I proponuje blisko 20 godzin dobrej zabawy.

Relaks i muzyka

W ciągu dwóch dni, w godz. 14-24 na dziedzińcu Pałacu Branickich dziać się będzie naprawdę dużo – to świetna okazja do posłuchania ciekawych brzmień, spędzenia czasu w piknikowym nastroju, w towarzystwie bliskich.

Kayah, Natalia Nykiel, Brodka, The Dumplings
Kayah, Natalia Nykiel, Brodka, The Dumplings  Fot. Piotr Porębski, Bartek Wieczorek, Materiały prasowe

Białystok New Pop Festival to bowiem nie tylko koncerty, ale też mnóstwo dodatkowych relaksujących atrakcji. Dziedziniec Pałacu Branickich zamieni się w strefę dobrej energii, w której znajdzie się miejsce i na zabawy taneczne, i warsztaty, i zakątek ekologiczny, i projekcje filmowe, a nawet zajęcia jogi.

W strefie fit&relax można będzie m.in. pograć w badmintona, w gry planszowe i nauczyć się zumby. W strefie fashion – znane modowe i streetwearowe polskie marki pokażą swoje najlepsze festiwalowe kolekcje. W festiwalowym kinie „Perła” będzie można zobaczyć muzyczne dokumenty dystrybuowane przez Gutek Film.

Dzieciaki poszaleją w strefie „Dziecięcy Ogród”, gdzie będą mogły wytańczyć się do woli, w ramach ekozabaw nauczyć się, jak wtórnie wykorzystywać surowce, czy obejrzeć spektakl edukacyjny. Nikt nie będzie głodny – w strefie jedzenia i picia pojawią się m.in. food trucki.

Na festiwal mogą iść całe rodziny: od maluchów poczynając, na seniorach kończąc. Co istotne – dzieci do lat 12 oraz seniorzy powyżej 65. roku życia – wchodzą za darmo!

Różne twarze Kayah

Gwiazdą i ambasadorką pierwszej edycji festiwalu będzie Kayah, która wraca poniekąd do siebie. W Białymstoku spędziła dzieciństwo, zawsze podkreśla, że był jej drugim domem i nigdy o tym nie zapomina. Wraca tu jak muzyczna królowa – z potężnym artystycznym dorobkiem. Ale znakomita wokalistka ma podczas koncertów w sobie też coś z kumpeli, skromnej i obdarzonej poczuciem humoru filozofki. A jej koncerty dowodzą, jak wielka chemia jest między nią a publicznością.

Artystka ma wiele muzycznych twarzy i taka różnorodność pewnie będzie obecna i na festiwalu: i popowa, i z pogranicza world music.

Na scenie pojawi się jeden z najpopularniejszych duetów na polskiej scenie elektronicznej – The Dumplings, czyli Justyna Święs, wokalistka z hipnotyzujących głosem, pisząca również teksty oraz Kuba Karaś, autor kompozycji.

Nieustannie eksperymentująca Monika Brodka zderzy ze sobą różne brzmienia. Folk, rock, ambitny pop, elektroniczny klimat doprawiony góralskimi motywami, rozbudowane aranżacje z sekcją dętą – wszystko to już zestawiała, łączyła, mieszała. Brodka to artystka, która ciągle potrafi zaskakiwać. I tak pewnie będzie i teraz.

Zaśpiewa też Natalia Nykiel, jedna z młodych popowych wokalistek, konsekwentnie wypracowująca swoje miejsce i brzmienie.

To tylko część artystów, którzy pojawią się w lipcu na dziedzińcu Pałacu Branickich. Kolejni zostaną ogłoszeni 25 maja i 1 czerwca.

Prezydent zaprasza

– Jako miasto promujemy się podczas festiwalu, ponieważ jego formuła wpisuje się w charakter Białegostoku – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. – Jesteśmy bowiem miastem dobrym do życia, wprowadzamy rozwiązania wspierające rodziny czy osoby starsze. Białystok jest także idealnym miejscem dla „slow life”. A taka właśnie filozofia przyświeca temu wydarzeniu, o czym świadczy na przykład program imprez towarzyszących. Organizator proponuje mieszkańcom i gościom ciekawe wydarzenie kulturalne w relaksującym wakacyjnym nastroju, sprzyjające spędzaniu czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Jest to także poszukiwanie dla Białegostoku kolejnej ciekawej festiwalowej marki, która będzie promować nasze miasto i zachęcać mieszkańców innych miast do wizyty u nas. 

Bilety

W przedsprzedaży – 39 zł (jednodniowe) i 65 zł (karnety). Do kupienia na biletycjg24.pl

Dzieci do 12. roku i seniorzy powyżej 65. roku – wejście bezpłatne.

Więcej na: www.bialystoknewpop.pl

newpop@agora.pl

Organizator: Agora SA/Co Jest Grane 24

Partner Główny: Miasto Białystok

Partner: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem