Trzy nasze projekty walcz o "piwne" pieni康ze. Znalaz造 si w gronie finalist闚 programu Lechstarter.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już trzecia edycja programu Lechstarter. Do podziału jest milion złotych. Ze zgłoszonych projektów wybrano grupę, którą oddano w ręce internautów. Z nich wybrane mają być projekty, na które Kompania Piwowarska przekaże 15 grantów o wartości 50 tys. i 100 tys. zł.

Biała, psy i kultura w lesie

W tym roku do ścisłego finału dotarły dwie inicjatywy z Białegostoku:

Są to:

*„Wyprowadź mnie fajnie” – projekt, w ramach którego może powstać pierwszy w mieście całodobowy spacerniak dla psów z odpowiednio przygotowanym placem do zabaw i tresury;

*„Biała wypływa na osiedla” – projekt, w ramach którego scena na rzece dotrze do pięciu oddalonych od centrum dzielnic Białegostoku, oferując koncerty, warsztaty, pikniki i animacje z udziałem lokalnych społeczności.

Walka o tratwę byłą zacięta. Białostoczanie wywalczyli 50 tys. zł

'Biała Czysta Kulturalna'. Koncert duetu Maniucha i Ksawery.
'Biała Czysta Kulturalna'. Koncert duetu Maniucha i Ksawery.  Fot. Grzegorz Dąbrowski

Dodatkowo, w tegorocznym finale znalazł się także projekt z Supraśla, pod nazwą „Kultura poszła w las”. Projekt zakłada stworzenie przyjaznej przestrzeni w lesie z warsztatami, spotkaniami i koncertami – informuje Joanna Kwiatkowska, kierownik do spraw public relations Kompanii Piwowarskiej.

Projekty do głosowania wybrało jury w składzie: Teresa Latuszewska-Syrda, Piotr „Vienio” Więcławski oraz Filip Springer.

Biała żyje i ma się kulturalnie. Maniucha i Ksawery nad rzeką

– To już trzecia edycja programu i bardzo cieszy mnie, że uczestnicy wciąż zaskakują nas wyjątkowymi pomysłami. Wybór finałowych projektów nie był prosty, jednak wierzę, że do decyzji Polaków trafiły idee, które mogą realnie wypłynąć na społeczności, którym są dedykowane – podnosi Filip Springer.

Głosuj

O tym, czy dany projekt zostanie zrealizowany, zadecydują teraz sami mieszkańcy, przy czym każda osoba codziennie może oddać aż 3 głosy – po jednym na każdą kategorię grantów. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.lechstarter.pl lub wykorzystać aplikację na fanpage’u Lecha na Facebooku, przejść do jednej z trzech kategorii dotacji: „Granty”, „Mikrogranty” lub „Akademia grantów” i wybrać najciekawszy projekt. Czasu jest sporo, bowiem głosować można do 17 maja. Projekty, które w tym czasie zdobędą największą liczbę głosów w swojej kategorii, jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane i oddane do użytku lokalnych społeczności.

Marka Lech Premium przyzna aż 15 grantów o łącznej wartości 1 000 000 zł: 5 grantów o wartości 100 tys. zł i 7 mikrograntów po 50 tys. zł dla organizacji oraz 3 dotacje po 50 tys. zł w kategorii akademia grantów, w której swojej projekty zgłaszali indywidualni, zaangażowani w sprawy lokalne społecznicy.

Więcej informacji oraz regulamin akcji dostępne są na stronie Lechstarter

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem