Uczą seniorów kręcić filmy, zapraszają na warsztaty przy okazji festiwalu ŻUBROFFKA, a teraz wciągają ich do kolejnej akcji. Pasjonaci z DKF "GAG" przy Białostockim Ośrodku Kultury organizują nowy cykl - Dyskusyjny Klub Filmowy Seniora. Pierwsze spotkanie - już w środę (28.02) o godz. 11.30 w kinie Forum.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Zaczynamy od „Niemiłości” Andrieja Zwiagincewa, filmu nominowanego do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny. Zapraszamy wszystkich seniorów na pokaz, podczas którego starsze grono miłośników srebrnego ekranu będzie mogło obejrzeć film, a potem o nim podyskutować – mówi Maciej Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury.

Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi dr Tomasz Adamski. Początek – godz. 18, bilety: 10 zł. Film trwa 127 minut.

O filmie:

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem