Prawie 12 milionów złotych otrzyma Politechnika Białostocka z Programu Operacyjnego "Wiedza, Edukacja, Rozwój".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Białostocka uczelnia znalazła się wśród 28 uczelni, które wspólnie otrzymają ćwierć miliarda złotych na zajęcia praktyczne i staże dla studentów, podniesienie poziomu umiędzynarodowienia, informatyzację, projekty podnoszące kompetencje kadry naukowej i dydaktycznej, współpracę międzynarodową i zarządzanie – informuje Dorota Sawicka, rzecznik Politechniki Białostockiej.

Uczelnia będzie realizować projekt pod nazwą PB 2020 – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Białostockiej.

Politechnika planów ma mnóstwo – w programie ma m.in. takie projekty jak: Fabryka Dobrego Inżyniera, nowe kierunki studiów i specjalności, praktyczny profil kształcenia, podnoszenie kompetencji kadry, zintegrowany system informatyczny. O tym, na co konkretnie Politechnika Białostocka wyda 12 mln złotych, jej władze opowiedzą w poniedziałek w laboratoriach i hali INNO-EKO-TECH (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem