Szybka decyzja: jeśli chcesz uczyć się języka chińskiego, możesz zacząć naukę już za tydzień. Kurs języka proponuje Politechnika Białostocka. - To okazja nie tylko do nauki chińskiego czy poznania kultury Państwa Środka, ale też do poćwiczenia angielskiego - zaprasza Dorota Sawicka, rzeczniczka Politechniki Białostockiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zajęcia prowadzone są bowiem w języku angielskim przez nauczycielki z Chin oddelegowane przez Instytut Konfucjusza. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych na terenie kampusu przy ul. Wiejskiej. Kurs jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących, jak i kontynuujących naukę.

– Uczelnia przygotowała specjalną ofertę dla swoich studentów i pracowników, którzy za semestr nauki płacą zaledwie 180 złotych. Cena dla osób spoza uczelni to 700 złotych – informuje Dorota Sawicka.

Zajęcia rozpoczynają się już 19 lutego 2018 roku. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: chinski@pb.edu.pl. Nowe grupy będą miały zajęcia w poniedziałki i środy w godz. 16-17.30 lub wtorki i czwartki 17.45-19.15.

Jak informuje rzeczniczka – Politechnika Białostocka bierze udział w projekcie uruchomienia krajowej sieci Klas Konfucjańskich. Na wybranych polskich uczelniach mają powstać Klasy Konfucjańskie, w których języka chińskiego uczyć się ma kadra inżynierska. Klasy mają też być zalążkiem nowych Instytutów Konfucjusza. W realizacji zadań Klasy Konfucjańskiej partnerem Politechniki Białostockiej będzie Ningbo Institute of Technology na Zhejiang University, z którym nasza uczelnia współpracuje m.in. w ramach wspólnego Instytutu Logistyki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem