Szkoła językowa Homeschool z Białegostoku zaprasza na spotkanie z Szymonem Hołownią, o tym, jak efektywnie naprawiać świat, czyli "Jak dobrze robić dobrze". Jeśli chcesz pomagać innym, a nie wiesz, jak się za to zabrać albo potrzebujesz dodatkowej motywacji, to coś dla Ciebie. Wstęp wolny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 lutego 2018 r. w godz. 11-12 w Esperanto Cafe w Białymstoku.

Szymon Hołownia jest ekspertem w temacie działań charytatywnych, ponieważ założył i prowadzi dwie prężnie działające fundacje: Fundacja Kasisi i Dobra Fabryka. Fundacje finansują działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejski szpital i ośrodek leczenia głodu w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga, spółdzielnię rolniczą w Burkina Faso i szkołę zawodową w Senegalu. Szymon jest ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

A poza tym pochodzący z Białegostoku Hołownia jest niezwykle ciekawym człowiekiem i doskonałym gawędziarzem. To dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Po raz pierwszy w 2006 r. w kategorii wywiad i w 2007 r. w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrodę „Ślad", MediaTory, Wiktora w kategorii największe odkrycie telewizyjne oraz Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej", „Newsweeku", kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!", jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego". Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej.

Spotkanie poprowadzi Justyna Siniło-Kuczyńska, właścicielka szkoły językowej Homeschool, autorka bloga edukacyjnego Sweet Edu (www.sweetedu.pl) i fanka Szymona.

Podczas wydarzenia będzie można kupić książki Szymona Hołowni, m.in. pozycję pt.: „Jak robić dobrze” poświęconą działalności charytatywnej. Książka to wyjątkowa, bo właśnie ona była inspiracją do zorganizowania tego spotkania. Jeśli rozważacie zakup książek, trzeba wziąć ze sobą gotówkę, bo nie będzie możliwości opłaty kartą. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na fundacje Kasisi i Dobra Fabryka.

Program

sobota (10.02)

*godz. 10.30-11 – zajmowanie miejsc, możliwość zakupu książek na stoisku i kawy w barze

*godz. 11-12 – spotkanie z Szymonem Hołownią

*godz. 12-12.30 – podpisywanie książek

Miejsce: Esperanto Cafe (ul. Rynek Kościuszki 10), wstęp wolny

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem