Biebrzański Park Narodowy zaprasza na 63. Wszechnicę Biebrzańską. Tym razem odbywać się będzie pod hasłem "Dziedzictwo przyrodniczo- kulturowe w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kolejne atrakcje w Biebrzańskim Parku Narodowym w ramach cyklicznie organizowanej Wszechnicy Biebrzańskiej czekają już w najbliższy weekend (27-28.01).

W sobotę (27.01) w parkowym Centrum Edukacji i Zarządzania w Osowcu-Twierdzy w godz. 9.30-9.45 Andrzej Grygoruk i Beata Głębocka z Biebrzańskiego Parku Narodowego opowiedzą o Programie Intereg Litwa-Polska – dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe, zrównoważony rozwój turystyki w regionie Dzukija (jednym z regionów etnograficznych na Litwie) i Dolinie Biebrzy.

Zaraz potem o tradycjach drewnianego budownictwa dorzecza Biebrzy mówić ma Artur Gaweł z Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. „Czego dowiedzieliśmy się o wędrówkach ptaków, śledząc orliki grubodziobe i krzykliwe” – to tytuł wystąpienia Pawła Mirskiego, reprezentującego Uniwersytet w Białymstoku i Komitet Ochrony Orłów oraz Grzegorza Maciorowskiego z tego Komitetu.

O godz. 11 rozpocznie się wykład Zbigniewa Kasprzykowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach: „Badania migracji ptaków wodno-błotnych wzdłuż mineralnych rzek Euroazji”, a potem Tomasz Mazgajski z Muzeum i Instytutu Zoologii PAN opowie o znanych i nieznanych funkcjach ptasich gniazd.

O godz. 12.45 rozpocznie się projekcja filmu „Rytmy natury w Dolinie Biebrzy” i spotkanie z jego reżyserem Arturem Homanem. W niedzielę (28.1) o godz. 10 będzie można wyruszyć spod Centrum Edukacji i Zarządzania w Osowcu-Twierdzy na wycieczkę, podczas której dowiedzieć się będzie można, jak rozpoznawać ptaki oraz zgłębić tajniki dotyczące fotografowania przyrody. Pierwszy dzień wykładowy – wstęp wolny. Kontakt i przyjmowanie zgłoszeń udziału w wycieczce: Beata Głębocka (Dział Edukacji BbPN): e-mail: Beata.Glebocka@biebrza.org.pl, tel. (085) 738 30 09.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem