Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Białostoczanie wrzucają różne kwoty do naszych puszek. Mimo, że na kurtkach mają już po kilka serduszek, to zawsze coś znajdują w kieszeni – mówi wolontariuszka, która pierwszy raz bierze udział w kwestowaniu dla WOŚP.

– Co roku gramy z Orkiestrą, nikt nie zrobił tyle dla zdrowia dzieci, jak WOŚP – włącza się w rozmowę małżeństwo spacerujące pod rękę.

Szkiełko i oko dziś nie wystarczą. Sprzęt WOŚP na wagę życia

Na Rynku Kościuszki o godzinie 15:37 koncert zakończył zespół Tuhaj Bej, który rozgrzewał kilkudziesięciu białostoczan skupionych pod orkiestrową sceną.

W przerwach między zespołami licytowane są przedmioty przekazane przez darczyńców. Licytować może każdy, żeby wesprzeć najmłodszych pacjentów szpitali podstawowej opieki zdrowotnej czyli wyrównać szanse noworodków.

Wciąż można licytować przez stronę allegro. Najwyżej wyceniane aukcje WOŚP Białystok to:

3050 zł gitara wzorowana na legendarny Fender Telecaster

861 zł robot edukacyjny Photon od studentów z Politechniki Białostockiej

710 zł piłka z autografami reprezentacji Polski

680 zł kurs oprogramowania Java

630 zł koszulka z podpisami piłkarzy Jagiellonii Białystok

352 zł pobyt w Kiermusach

– Łącznie na aukcjach internetowych na godzinę 15.30 zebraliśmy kwotę 11 776, 29 zł – podaje koordynująca aukcje Angelika Łabicka. Wartość licytowanych przedmiotów wciąż można przebić – aukcje trwają.

Białystok. 26. Finał WOŚPBiałystok. 26. Finał WOŚP Fot. Martyna Bielska

Na Rynek Kościuszki przybywa mieszkańców miasta, którzy mimo kilkustopniowego mrozu, chcą bawić się i tańczyć z białostocką Orkiestrą. Zebranych pod sceną rozgrzewa hip-hopowy Spinache. Program ma kilkunastominutowy poślizg, a jeszcze dzisiejszego wieczoru w Białymstoku wystąpią:

18:00 Łydka Grubasa

19:00 Skaner

20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

20:10 Kasia Cerekwicka

21:20 Cochise

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.