Blisko 200 zdjęć wybranych z pięciu tysięcy oglądać będzie można od wtorku (9.01) na wystawie w foyer kina Forum. To najlepsze fotografie prasowe konkursu Grand Press Photo 2017.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Konkurs od 2005 roku organizuje Magazyn Press. Biorą w nim udział zarówno zawodowi fotoreporterzy pracujący w redakcjach prasowych, internetowych, czy agencjach fotograficznych, jak i freelancerzy. To najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej w Polsce, za sprawą 13 lat historii i przewodniczącego jury, którym co roku jest inny światowej sławy fotograf. W tym roku to laureat World Press Photo Francesco Zizola.

Wystawa odwiedza co roku 16 miast w Polsce i we wtorek dotrze do Białegostoku (godz. 17, wstęp wolny). Na 15 stelażach zobaczyć można będzie fotografie nagrodzone w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret, Kultura i rozrywka, a także zwycięski projekt długoterminowy. W tym roku nagrodzono również zdjęcia w nowym konkursie – Portfolio, skierowanym do młodych adeptów fotografii, uczniów szkół fotograficznych.

Wystawa czynna do 31 stycznia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem