13 300 złotych - tyle zebraliśmy wspólnie z firmami i ludźmi wrażliwymi na codzienne trudy nieuleczalnie chorych dzieci z Domowego Hospicjum, prowadzonego przez Fundację Pomóż Im. W trakcie tegorocznej akcji charytatywnej Choinka Darczyńców naszym celem były specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Z zebranej kwoty fundacja kupi trzy takie łóżka - to dzięki Państwu pomożemy chorym dzieciom.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dariusz Kuć, kierownik Domowego Hospicjum dla Dzieci i wiceprezes Fundacji Pomóż Im komentuje na gorąco:

– To bardzo dobra wiadomość. Cieszymy się, bo kupimy za to łóżka, potrzebne naszym pacjentom. Pragnę serdecznie podziękować czytelnikom gazety, że zechcieli nas w ten sposób wesprzeć, a Gazecie Wyborczej, że kolejny raz o nas pamiętała. Hubert już w styczniu będzie miał nowe łóżko, a zebrana kwota pozwoli nam na zakup kolejnych dwóch. Dziękujemy przeogromnie za zrealizowanie naszego celu. Jesteście niesamowici.

Choinka Darczyńców 2017
Choinka Darczyńców 2017  Fot. Studio GW

Łóżko to jak buty Huberta

Wspólnie z Państwem ufundujemy trzy łóżka rehabilitacyjne, które posłużą podopiecznym Domowego Hospicjum dla Dzieci. Dzięki naszym Dobroczyńcom wspieramy również rodziców podopiecznych hospicjum, pielęgnacja ich dzieci stanie się sprawna i dużo łatwiejsza.

– Dla nas, rodziców, naszych dzieci i fundacji to bardzo duża pomoc. Nie będziemy się już martwić i czekamy na tego Mikołaja. Kolejny raz dobrzy ludzie i firmy nie zawiodły – mówi Iwona Wińska, mama Huberta chorego na padaczkę lekooporną, który nigdy nie miał swego prawdziwego łóżka.

Choinka Darczyńców 2017. Zjednoczmy siły i pomóżmy dzieciom z domowego hospicjum

Hubert w styczniu będzie miał bezpieczne, wygodne i komfortowe łóżko właśnie dzięki naszym Darczyńcom. Rodzice podopiecznych hospicjum odetchną i nabiorą sił na inne obowiązki domowe.

– To łóżko to jak wygodne, dobre buty dla Huberta, a dla nas ogromna pomoc – mówi Iwona Wińska.

Łóżka pozostaną w dyspozycji Fundacji Pomóż Im i będą wypożyczane pacjentom na czas opieki.

AGNIESZKA SADOWSKA

Gwiazda na szczycie

W naszej akcji choinkowej oprócz dzwonków i bombek, przygotowaliśmy specjalną ozdobę – gwiazdę, która wieńczy wierzchołek Choinki Darczyńców. I taką gwiazdę udało nam się zawiesić dzięki Grupie Chorten, która w tym roku jest naszym najhojniejszym Darczyńcą.

– Chcieliśmy sprawić tym radość Fundacji Pomóż Im oraz jej małym podopiecznym. Zwłaszcza, że w naszym logo jest także drzewko, a co ciekawe, nasza obecna siedziba jest w miejscu, gdzie poprzednio działała fundacja. Ta dobroczynna choinka nie mogła pozostać bez gwiazdy. Jest to tylko symboliczny gest przy okazji świąt, kiedy jednoczymy się przy różnych szlachetnych inicjatywach, ale Grupa Chorten na co dzień pomaga wielu potrzebującym. Tym samym chcielibyśmy apelować, aby każdy w miarę możliwości wspierał działalność fundacji, która daje godne warunki dzieciom pod opieką domowego hospicjum – mówi Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten, pod której skrzydłami działa 1200 sklepów w 9 województwach.

Choinka Darczyńców 2017
Choinka Darczyńców 2017  Fot. Studio GW

Wigilia jest wtedy, kiedy tego chcemy. Pomaganie nie jest trudne

Pomaganie jest przyjemne

Nasi Darczyńcy wspierają nas od lat. Firma Ortus Media po raz czwarty zawiesiła bombkę na naszej Choince. – Jako niewielka firma sami bylibyśmy w stanie ufundować może kilka paczek świątecznych, a wspólnie co roku udaje się zrealizować bardzo konkretne cele, kupić dość drogi sprzęt. A pomaganie, małe czy większe, jest po prostu przyjemne. Więc robimy to z czystej przyjemności – mówi nam Mateusz Markowski.

Nasi Darczyńcy kolejny raz udowodnili, że Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy oprócz rodzinnych spotkań i prezentów myślimy o osobach potrzebujących.

– Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech po spełnionym marzeniu – powiedziała Aneta Sokołowska ze spółki Sokołowscy Nieruchomości.

Kolejny rok z rzędu wsparła nas również Spółdzielnia Lokalnych Spożywców: – PSS Społem w Białymstoku hołduje niezmiennie zasadom wspierania potrzebujących. Nie mogło zabraknąć symbolicznej bombki na choince, dedykowanej Fundacji Pomóż Im, z którą ściśle współpracujemy i wspieramy jej podopiecznych od wielu lat – mówi Mieczysław Dąbrowski, prezes PSS Społem w Białymstoku.

Świąteczne ogrzewanie serc. Droga pomaga i szuka wolontariuszy

Gwiazda, 5 dzwonków i 17 bombek

W imieniu całej naszej redakcji również dziękujemy firmom i osobom prywatnym za solidarne i hojne włączenie się we wspólne zakupy Fundacji Pomóż Im. W tegorocznej edycji naszą Choinkę Darczyńców od 8 do 22 grudnia kolejno ozdabiali:

Przedsiębiorstwo KREKOM (1000 zł), Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe MARKET (500 zł), PROMOTECH Sp. z o.o (1000 zł), Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. (500 zł), Barbara Kudrycka, poseł do Parlamentu Europejskiego (500 zł), Tomasz Janczyło, radny Białegostoku (500 zł), ChM sp. z o.o. (1000 zł), Przedsiębiorstwo Eksploatacji Dróg i Mostów (500 zł), PSS Społem Białystok (500 zł), Najwyższe Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP (500 zł), Spółka AKCESS Starosta i Wspólnicy (500 zł), Uniwersytet w Białymstoku (1000 zł), Sieńko i Syn Sp. z o.o. (500 zł), Jaworowe Dzieci, klasa ID z III LO (1000 zł), Izabela, Marcin, Karolina i Amelia Sokołowscy (300 zł), Gaia Sp. z o.o. (300 zł), DUO-MED Gabinet Chirurgiczny dr n.med. Andrzej Popow (300 zł), firma Sokołowscy Nieruchomości (300 zł), Robert Żyliński, dyrektor Instytutu Doradztwa Inwestycyjnego z Białegostoku (200 zł), KONRYS Konstanty i Krzysztof Świerzbińscy Sp.j. (300 zł), firma ASKO S.A. (500 zł), ORTUS MEDIA (300 zł) oraz Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten, która wylicytowała srebrno-niebieską gwiazdę za 1500 zł.

Choinka Darczyńców 2017
Choinka Darczyńców 2017  Fot. Studio GW

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za wsparcie i zrozumienie. Na święta życzymy szczęśliwej, pachnącej choinką rodzinnej atmosfery oraz dumy i satysfakcji ze szlachetnego gestu, który skierowaliście do dzieci.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem