Mamy już 12 500 złotych na zakup łóżek rehabilitacyjnych dla nieuleczalnie chorych dzieci. To ostatni dzwonek na bombkę. Został tylko jeden dzień żeby dołączyć się do naszej akcji charytatywnej i zapisać się na kartach historii pomagania w Białymstoku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czwartek 21 grudnia to ostatni dzień, kiedy można jeszcze dołączyć się do wspólnej zbiórki na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci prowadzonego przez białostocką Fundację Pomóż Im.

Choinka Darczyńców 2017. Zjednoczmy siły i pomóżmy dzieciom z domowego hospicjum

Nową ogromną i czerwoną bombkę zawiesiła na choince firma ASKO S.A. z Białegostoku, która od 2005 roku buduje nowe osiedla mieszkaniowe i obiekty komercyjne. Realizuje przy tym cały proces od zakupu terenów, przez projektowanie, realizację budowy, kontrolę jej przebiegu, po sprzedaż i obsługę klientów. Dotychczas firma ASKO zrealizowała 23 inwestycje, m.in. generalny remont zabytkowej kamienicy przy ulicy Brukowej, czy kina Sokół w Sokółce.

Nasza Choinka Darczyńców, dzięki firmie budowlanej wzbogaciła się o 500 złotych.

W tym roku w akcji charytatywnej łącznie wsparło nas 22 Darczyńców na kwotę 12 500 złotych. Dziękujemy ogromnie. Jako, że w naszej ludzkiej naturze mamy zostawianie wszystkiego na ostatni dzwonek, wierzymy że nam zadzwonicie nad uszami i ubierzecie Choinkę w ostatnim dniu zbiórki. Pokażmy wszyscy razem, na co nas stać – Pomóżmy Im!

Darczyńcy roku 2017

Ozdoby kolejno zawieszali: Przedsiębiorstwo KREKOM (1000 zł), Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe MARKET (500 zł), PROMOTECH Sp. z o.o (1000 zł), Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. (500 zł), Barbara Kudrycka, poseł do Parlamentu Europejskiego (500 zł), Tomasz Janczyło, radny Białegostoku (500 zł), ChM sp. z o.o. (1000 zł), Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten (1000 zł), Przedsiębiorstwo Eksploatacji Dróg i Mostów (500 zł), PSS Społem Białystok (500 zł), Najwyższe Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP (500 zł), Spółka AKCESS Starosta i Wspólnicy (500 zł), Uniwersytet w Białymstoku (1000 zł), Sieńko i Syn Sp. z o.o. (500 zł), Jaworowe Dzieci, klasa ID z III LO (1000 zł), Izabela, Marcin, Karolina i Amelia Sokołowscy (300 zł), Gaia Sp. z o.o. (300 zł), DuoMed Gabinet Chirurgiczny dr n.med. Andrzej Popow (300 zł), firma Sokołowscy Nieruchomości (300 zł), Robert Żyliński, dyrektor Instytutu Doradztwa Inwestycyjnego z Białegostoku (200 zł), KONRYS Konstanty i Krzysztof Świerzbińscy Sp.j. (300 zł) oraz firma ASKO S.A. (500 zł).

Zbieramy na dziecięce łóżka

Wspólnie z Państwem chcielibyśmy ufundować zakup łóżek rehabilitacyjnych, które posłużą podopiecznym Domowego Hospicjum dla Dzieci. To dzieci z różnymi deformacjami ciała, z przykurczami, które nie chodzą, nie siedzą i nie ma z nimi kontaktu. Przez co pielęgnacja staje się trudna dla ich rodzin. Fundacja potrzebuje co najmniej trzech takich łóżek. Koszt jednego oscyluje w granicach 4000 złotych licząc z kosztem materaca przeciwodleżynowego. Zakupiony sprzęt pozostanie w dyspozycji Fundacji Pomóż Im i będzie wypożyczany pacjentom na czas opieki.

Co zrobić, by pomóc?

Jeszcze w czwartek i piątek 21-22 grudnia na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl ukaże się świąteczna graficzna Choinka Darczyńców. W pełni ubrane drzewko wydrukujemy w wigilijnym wydaniu „Magazynu Białostockiego” – w piątek 22 grudnia. Na Choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby firmy z Białegostoku i regionu umieszczały na niej swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy również osoby prywatne i wszystkich chcących wspomóc naszą akcję.

Wartość ozdób:

średnia bombka – 200 zł

duża bombka – 300 zł

ogromna bombka – 500 zł

dzwonek – 1.000 zł

Dodatkowo przygotowaliśmy specjalną ozdobę – gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek Choinki w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Gwiazdę można licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzymuje swoją gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić dzwonek lub bombkę?

Wpłatę za ozdoby należy przesłać na konto Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci: Bank Millennium 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536, w tytule przelewu wpisując „CHOINKA DARCZYŃCÓW”.

Następnie prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji „Gazety Wyborczej” na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, można dostarczyć go do redakcji „Wyborczej": ul. Branickiego 17 w Białymstoku. Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowym papierowym wydaniu „Magazynu Białostockiego”.

Codziennie do godz. 17, z wyjątkiem weekendów, będziemy aktualizować i zawieszać kolejne ozdoby na choince, którą umieścimy na stronie internetowej www.bialystok.wyborcza.pl

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Uwaga: bombkę, dzwonek lub gwiazdę można w tym roku zamówić, wykupując równocześnie reklamę z życzeniami w wigilijnym wydaniu „Magazynu Białostockiego", które ukaże się w piątek 22 grudnia. Część zysków ze sprzedaży reklam przekażemy na rzecz Fundacji „Pomóż Im".

Szczegóły pod numerami telefonów: 85 74 78 121 i 85 74 78 111.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem