Coroczna wigilia dla wszystkich mieszkańców Białegostoku - już dziś, 17 grudnia, o godz. 14 na Rynku Kościuszki. Spotkanie, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowuje Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Droga wspólnie z magistratem i organizacjami pozarządowymi. Zaproszeni są wszyscy, bez względu na wyznanie. Życzenia złożą im biskupi kościoła katolickiego i prawosławnego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Większość uczestników to osoby ubogie, samotne. Będą mogły skosztować wigilijnych potraw, w których przygotowanie zaangażowali się białostoccy przedsiębiorcy, restauratorzy, darczyńcy. Najbardziej potrzebujący będą mogli zabrać jedzenie do domu. Będzie też oczywiście opłatek i śpiewanie kolęd.

Podczas dzisiejszego spotkania Droga chce – jak mówi jej założyciel ojciec Edward Konkol – nie tylko nakarmić tych, którzy na nie przyjdą, ale i „ogrzać ich serca”, aby poczuli chociaż namiastkę nastroju towarzyszącego świętom Bożego Narodzenia. Dodaje, że powinni na Rynek Kościuszki przyjść wszyscy, aby okazać potrzebującym wsparcie, przełamać się opłatkiem, „dotknąć człowieka odrzuconego i złożyć mu świąteczne życzenia".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem