W środę (13.12) na naszym drzewku pojawiło się pięć nowych ozdób o wartości 2800 zł! Kolejny dzwonek na drzewku zawiesił Uniwersytet w Białymstoku. Cztery bombki podarowało nam Przedsiębiorstwo Eksploatacji Dróg i Mostów, PSS Społem Białystok, Najwyższe Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP oraz firma Akcess. Dziękujemy i prosimy o więcej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Darczyńcy, jesteście niesamowici. Sumując wszystkie wpłaty – na koncie Fundacji Pomóż Im mamy już 8800 złotych. To środki wystarczające na zakup dwóch wyposażonych łóżek pediatrycznych dla nieuleczalnie chorych dzieci z domowego hospicjum. Z nawiązką na dwa dodatkowe materace przeciwodleżynowe.

To imponujący wynik, jednak choinka jeszcze nie jest w pełni ubrana. Są jeszcze miejsca na kolejne dzwonki i bombki. Do uzbierania minimalnej potrzebnej kwoty, jeszcze trochę nam brakuje. Dlatego z wielkim zapałem zachęcamy firmy, instytucje, grupy znajomych i indywidualne osoby do włączenia się we wspólne strojenie Choinki.

Nowi Darczyńcy

Po 4 dniach trwania akcji do grona Darczyńców dołączyło Przedsiębiorstwo Eksploatacji Dróg i Mostów, które buduje drogi, chodniki, montuje sygnalizację świetlną, produkuje beton i działa głównie w północno-wschodnim regionie kraju. Spółka przyłączyła się do akcji wieszając ogromną bombkę wartą 500 złotych.

PSS Społem Białystok zasiliło naszą zbiórkę kwotą 500 złotych i ubrała Choinkę w ogromną bombkę. Spółdzielnia od lat prowadzi sieć sklepów z produktami własnego wyrobu, bary gastronomiczne, domy handlowe i sklepy z różnorodnymi artykułami gospodarstwa domowego.

Najwyższe Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP włączyło się w akcję, przeznaczając na nasz szlachetny cel 500 złotych. Związek nieprzerwanie od siedemdziesięciu lat działa na rzecz społeczności tatarsko – muzułmańskiej w Polsce.

Spółka AKCESS Starosta i Wspólnicy, prowadząca sprzedaż hurtową i detaliczną materiałów budowlanych i artykułów aranżacji wnętrz, ubrała Choinkę w dużą bombkę za 300 złotych.

Najcenniejszą ozdobę zawiesił dziś Uniwersytet w Białymstoku. Największa uczelnia publiczna w naszym regionie kształci obecnie prawie 12 tysięcy studentów na ponad 30 kierunkach i nadal się rozwija. Złoty dzwonek od Uniwersytetu o wartości 1000 złotych zamknął środową zbiórkę z pokaźnym wynikiem.

Zbieramy na łóżka rehabilitacyjne

Takich łóżek potrzebują przede wszystkim dzieci w wieku kilku i kilkunastu lat i najczęściej są to dzieci z różnymi deformacjami ciała, z przykurczami, które nie chodzą, nie siedzą i nie ma z nimi kontaktu. Z tego względu pielęgnacja staje się trudna dla ich rodzin.

Wiąże się to z przekładaniem ciała na boki, z fizjoterapią. Fundacja potrzebuje co najmniej trzech łóżek rehabilitacyjnych. Koszt jednego oscyluje w granicach 4000 złotych licząc z kosztem materaca przeciwodleżynowego.

Wspólnie z Państwem chcielibyśmy ufundować zakup takich łóżek, które posłużą podopiecznym Domowego Hospicjum dla Dzieci. Zakupione łóżka pozostaną w dyspozycji Hospicjum i będą wypożyczane pacjentom na czas opieki.

Zostań jednym z nas

Codziennie od 8 grudnia na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl oraz w piątki (15 i 22.12) w papierowym wydaniu,,Magazynu Białostockiego” Gazety Wyborczej ukazuje się świąteczna graficzna Choinka Darczyńców. W pełni ubrane drzewko ukaże się także w wigilijnym wydaniu „Magazynu Białostockiego” – w piątek 22 grudnia. Na Choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby firmy z Białegostoku i regionu umieszczały na niej swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy również osoby prywatne i wszystkich chcących wspomóc naszą akcję.

Wartość bombek:

średnia bombka – 200 zł

duża bombka – 300 zł

ogromna bombka – 500 zł

dzwonek – 1.000 zł

Dodatkowo przygotowaliśmy specjalną ozdobę – gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek Choinki w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Gwiazdę można licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzymuje swoją gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę czy dzwonek?

Wpłatę za ozdoby należy przesłać na konto Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci: Bank Millennium 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536, w tytule przelewu wpisując „CHOINKA DARCZYŃCÓW".

Następnie prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji „Gazety Wyborczej” na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, można dostarczyć go do redakcji „Wyborczej": ul. Branickiego 17 w Białymstoku. Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowym papierowym wydaniu „Magazynu Białostockiego”.

Codziennie do godz. 17, z wyjątkiem weekendów, będziemy aktualizować i zawieszać kolejne ozdoby na choince, którą umieścimy na stronie internetowej www.bialystok.wyborcza.pl

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Uwaga:

bombkę, dzwonek lub gwiazdę można w tym roku zamówić, wykupując równocześnie reklamę z życzeniami w wigilijnym wydaniu „Magazynu Białostockiego", które ukaże się w piątek 22 grudnia. Część zysków ze sprzedaży reklam przekażemy na rzecz Fundacji „Pomóż Im".

Szczegóły pod numerami telefonów: 85 74 78 121 i 85 74 78 111.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem