Już w najbliższą niedzielę na Rynku Kościuszki zorganizowana zostanie , Ekumeniczna Wigilia Miejska. Białostoczanie - przy świątecznym opłatku - spotkają się o godzinie 14.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miejską Wigilię – podobnie jak w latach ubiegłych – przygotowuje Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Droga wspólnie z magistratem. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta, bez względu na wyznanie, którzy zechcą razem przeżywać nadchodzące święta. Życzenia białostoczanom złożą biskupi kościoła katolickiego i prawosławnego. Co istotne, to jedyne tego typu spotkanie ekumeniczne w Polsce.

– Wszyscy, którzy robią tę Wigilię na Rynku Kościuszki, pomagają charytatywnie, bezinteresownie – podkreśla ojciec Edward Konkol.

Większość osób, która przychodzi na spotkanie to ubodzy. Spotykają się tu z innymi w podobnej sytuacji. Ale też z tymi, którzy święta spędzają samotnie. Jednak nie tylko.

– Zapraszamy wszystkich – podkreśla ojciec Konkol.

Na uczestników uroczystości będą czekać wigilijne potrawy, w których przygotowanie zaangażowali się białostoccy przedsiębiorcy, restauratorzy, darczyńcy. Najbardziej potrzebujący będą mogli zabrać jedzenie do domu. Nie zabraknie też oprawy muzycznej. Na Rynku Kościuszki zabrzmią świąteczne kolędy. Początek spotkania w niedzielę (17 grudnia) o godzinie 14.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem