Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego mogą wziąć udział podmioty, które zgłoszą działania wspierające i promujące ofertę kulturalną w naszym mieście. Wśród tych działań mogą być m.in. koncerty i festiwale, wydarzenia plenerowe, wystawy, publikacje i wydawnictwa.

– Proponowane przedsięwzięcia muszą zostać zrealizowane w 2018 roku, między 2 stycznia a 31 grudnia. O przyznanie dotacji mogą ubiegać się m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego czy spółdzielnie socjalne – mówi Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.

Jeden oferent może złożyć maksymalnie dwie oferty.

– Przeprowadzając konkurs na organizację wydarzeń kulturalnych i działania na rzecz ochrony dóbr kultury chcemy wesprzeć tych, którzy podejmują ciekawe i cenne dla naszego miasta inicjatywy kulturalne – dodaje zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Liczymy na to, że uda się nam pomóc w realizacji tych projektów, które szczególnie wzbogacają ofertę kulturalną Białegostoku, edukują i integrują mieszkańców naszego miasta.

Ofertę trzeba sporządzić i następnie złożyć przez platformę www.witkac.pl. Należy ją wydrukować, podpisać przez uprawnione osoby i złożyć w wersji papierowej w Departamencie Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska 8, pok. nr 205 do 20 grudnia, do godz. 15.00.

Więcej informacji o konkursie znajduje się w zakładce Kultura na www.bialystok.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.