Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mikołaj o godzinie 18 – wspólnie z prezydentem – odpali świąteczne dekoracje na miejskiej choince. Ta tradycyjnie stanie na Rynku Kościuszki. Pierwsze atrakcje na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpoczną się wcześniej, już o godz. 16.30. Przed białostocką publicznością wystąpią: zespół „Winnica”, chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku oraz Big Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd.

Na scenie pojawią się także mali białostoczanie – laureaci konkursu „Zadaj pytanie Mikołajowi”. Gość z dalekiej Laponii zaspokoi dziecięcą ciekawość, odpowiadając na pięć pytań. Spotkanie zakończy się ok. godz. 19.

Oprócz muzycznych i tanecznych występów przewidziano także namioty z atrakcjami, gdzie białostoczanie będą częstowani ciepłymi napojami. Na jednym ze stoisk można będzie kupić ciasteczka upieczone przez białostockich VIP-ów. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wigilię dla najuboższych mieszkańców miasta.

Świąteczne drzewko wyruszyło w podróż do Watykanu

– Mikołaj z Rovaniemi przyjedzie do Białegostoku na zaproszenie konsula honorowego Republiki Finlandii i zarazem prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego Andrzeja Parafiniuka – mówią przedstawiciele magistratu.

Co roku wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom”. Tego dnia w Białymstoku odbędzie się także „Bieg Mikołajkowy” z okazji 100-lecia niepodległości Finlandii. Medale najmłodszym uczestnikom wręczy gość z dalekiej Laponii. Start i meta będą zorganizowane w Parku Zwierzynieckim. W programie – bieg główny na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci.

W trakcie swojej wizyty Mikołaj z Rovaniemi spotka się z dziećmi ze świetlic socjoterapeutycznych, z małymi pacjentami Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, podopiecznymi fundacji „Pomóż Im” oraz Fundacji im. Rodziny Czarneckich. Dzięki podlaskim przedsiębiorcom ponad 700 dzieci będzie mogło go poznać i otrzymać od niego prezenty. Upominki zostaną wręczone w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.